Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Transit 2005 2,4D - Nie kręci rozrusznikiem

17 Paź 2018 17:13 492 2
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Ford Transit skrzyniowiec z roku 2005 ze skrzynią biegów durashift ASM nie chce kręcić rozrusznikiem. Sterowanie przekaźnikiem od rozruchu jest z minusa sterownika silnika a on nie chce wystawić tego minusa. Gdy na krótko uruchomię rozruch to silnik odpali tylko nie reaguje na gaz i nie da się włączyć żadnego biegu bo to niby taki automat który nie ma pedału sprzęgła. Żeby odpalić to auto to podobno trzeba nacisnąć pedał hamulca i drzwi kierowcy muszą być zamknięte a nawet pokrywa silnika. Uszkodzony jest silnik pompy hydraulicznej w module durashift i już jest zamówiony, ale dlaczego ciągle nie chce kręcić rozrusznik choć na wyświetlaczu od sterowania skrzynią biegów pokazuje literkę N.
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    Uszkodzony jest silnik pompy hydraulicznej w module durashift

Prawdopodobnie dlatego.
  • Poziom 12  
    Dzisiaj założyłem nowy silnik do tego modułu ciśnieniowego HPU kupiony z Niemiec i ciekawostka bo jak tylko otworzyłem drzwi od kierowcy to ten silnik zaczął pracować i nabijać ciśnienie. Po chyba dwóch minutach pracy wyłączył się, ale nadal nie mogę uruchomić rozrusznika ze stacyjki. W manualu przeczytałem, że trzeba ten układ jeszcze odpowietrzyć, ale do tego jest potrzebny interfejs diagnostyczny do Forda WDS, ale teraz to chyba należy użyć VCM2 którego nie mam. Czy ktoś z Was wymieniał lub naprawiał ten moduł pompy hydraulicznej i jak należy dalej postąpić po zamontowaniu tego do auta aby to zaczęło normalnie pracować?