Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo 2 1.6 Benzyna Gaz - Raz odpala raz nie./

17 Oct 2018 17:57 666 8
  • Level 2  
    Witam mam problem ze swoim seatem. Chodzi o to, że potrafi tak to odpalać od strzała a momentami, nie ważne czy silnik jest zimny czy nie, nie chce odpalić tzn. no kręci kręci i nie chce odpalić, później za którymś razem niby odpala, ale obroty stoją w miejscu tj. ok. 0,5 tysiąca, dodaje gazu obroty stoją w miejscu. Tak to potrafi odpalić od strzała za każdym razem oprócz tych wyjątków. Podejrzewam, że to może być pompa. Jak chcecie wiecej informacji to dajcie znać, bo niestety nie za bardzo znam się na samochodach i nie wiem w czym może być problem.
  • Helpful post
    Level 42  
    Jeśli byś jechał tylko na benzynie to także jest problem z odpaleniem?
    Po OBDII są jakieś błędy?
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Fak3r wrote:
    , bo niestety nie za bardzo znam się na samochodach i nie wiem w czym może być problem.
    ?A gdzie jakakolwiek diagnostyka?
  • Level 2  
    Po diagnostyce komputerowej jedynym poważnym błędem oprócz tych takich typowych to był błąd z czujnikiem temperatury.
    A jeśli chodzi o jazde na benzynie, nie sprawdzałem bo głównie jeżdżę tylko na gazie. Zauważyłem też, że po dłuższym postoju zgaszonego samochodu, z kluczykami w stacyjce, słuchaniu muzyki itd, tak około po 15 minutach, nie chce odpalać. Możliwe, że to jakieś zwarcie od immobilizera czy coś?

I dodam gdy w momencie kiedy nie chce odpalać słychać pompe paliwa, wiec raczej to nie pompa.
  • Level 2  
    No jeśli chodzi o postoje samochodu, rano zawsze odpala, ale no i raz na jakiś czas nawet przy zimnym silniku nie chce odpalić. I dodam też ze faluje strasznie na obrotach i wiem, że to wina przepustnicy, ale czy ona też może być powodem nieodpalania? Ewentualnie wydaję mi się, że to wina komputera sterującego silnikiem.
  • Level 1  
    Można wyłączyć gaz i krótko przekręcić, aby oczyścić dolot paliwa. Kiedy zejdzie już gaz powinien odpalić na benzynie. Czasem elektrozawór gazu zawiedzie i pcha gaz razem z benzyną do cylindrów - niewłaściwa mieszanka!
  • Level 36  
    Fak3r wrote:
    Zauważyłem też, że po dłuższym postoju zgaszonego samochodu, z kluczykami w stacyjce, słuchaniu muzyki itd, tak około po 15 minutach, nie chce odpalać. Możliwe, że to jakieś zwarcie od immobilizera czy coś?

Raczej słaby akumulator, i napięcie podczas rozruchu za nisko spada - może być też problemem. Masz opcję od kogoś podłożyć drugi sprawny akumulator?
  • Level 20  
    Witam jaka nie odpala rano , otwórz maskę złap za wala korbowy za kolo napędowe i postaraj się obrócić je choć raz jeśli wtedy odpali to czujnik walków do wymiana.
    jeśli nie to trzeba zobaczyć cewki i świece po usterce ,którą opisujesz to tak wychodzi że masz problem z zapłonem na któryś cylinder.
    Może być to od wymienionego wcześniej czujnika wałka lub walków