Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Jazz 2008 - ABS się świeci!

17 Paź 2018 18:10 1338 17
  • Poziom 3  
    Witam Wszystkich,

Mam bardzo duży problem z ABS w moim Jazzie z 2008r. Kontrolka zaczeła się zapalać czasami i gasła problem się nasilał, bo świeciła co raz częściej aż w końcu już po długim czasie paliła się cały czas. Myślałem, że to sensor, ale znajomy mechanik podłączył komputer i wszystkie sensory działały(pokazywało bład modulu abs i słabe napięcie akumulatora) Wymieniłem moduł i kontrolka absu przestała się świecić na 3dni i znów wróciła. Jak samochód stoi cała noc na dworze i rano jadę do pracy jak wyjeżdżam z parkingu (równolegle do krawężnika) kręcę w lewo później prawo i często abs gaśnie i wszystko jest ok, ale jeszcze tego samego dnia zazwyczaj się zapala. Wszystkie sensory są dobre( liczą prędkość każdego koła) bezpieczniki ok. Nie wiem już gdzie szukać. Bardzo proszę o pomoc ! z góry dziękuje
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    To jest najgorszy typ usterki bo raz działa raz nie.
    Sprawdź miernikiem jakie jest napięcie na akumulatorze oraz co pokazuje podłączony komputer. Oczywiście zrób to na postoju i zgaszonym silniku.
    Może jest problem masy albo jakiś kabelek przegnił.
  • Poziom 3  
    Sprawdzałem akumulator 12.4 a na włączonym silniku 14.4 więc chyba jest dobrze ?

Błędy z komputera

1. 51-1 Przekaźnik silnika ABS;zwarcie obwodu do B+ obecny On zawsze występował.

2. 61-1(czasem pojawiał się) Niskie napięcie akumulatora obecny.

3. 13-1(tylko raz miałem ten błąd) Sygnał czujnika prędkości przedniego lewego koła; przerwa w obwodzie lub zwarcie, ale po wykasowaniu już nie powrócił wydaje mi się, że coś mu się pomieszało, bo pokazywał też, że lewy tył też nie działa.

Może faktycznie coś jest z tym lewym przednim kołem, bo jak wyjeżdżam z parkingu równolegle do krawężnika skręcam w lewo i później w prawo to często się zdarza, żę gaśnie. Czytałem też ktoś miał podobny problem wyjeżdżał w ten sam sposób tylko bardziej agresywnie i też ABS przestawał świecić wydaje mi się, że może też tak miałem parę razy. Ciężko wyczuć.. Jestem załamany oddałem samochód do mechanika i też powiedział, że nic z tego błędy skasował opuścił auto i po jakimś czasie błąd wrócił jedyne co mi powiedział to jedynie, żę trzeba by auto na cały dzień zostawić.

Panowie pomocy!
  • Poziom 43  
    Transporterx napisał:
    Sprawdzałem akumulator 12.4 a na włączonym silniku 14.4 więc chyba jest dobrze ?

11111olo napisał:
    Sprawdź miernikiem jakie jest napięcie na akumulatorze oraz co pokazuje podłączony komputer. Oczywiście zrób to na postoju i zgaszonym silniku.

Jednak tego nie zrobiłeś o co proszę.

Jakie jest napięcie zasilania moduł ABS?
  • Poziom 3  
    Sprawdziłem jakie jest napięcie na akumulatorze miernikiem na wyłączonym siniku było 12.4V a na włączonym 14.4

W jaki sposób zmierzyć napięcie modułu ABS ? Odłączyć akumulator klemę minusową ?Przepraszam za moje pytania, ale nigdy tego nie robiłem.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Transporterx napisał:
    Odłączyć akumulator klemę minusową
    A po co? Co wtedy zmierzysz? Masz zmierzyć zasilanie dochodzące do modułu ABS - wiesz w ogóle co to ten moduł ABS? Jak nie wiesz takich rzeczy, to poszukaj może dobrego elektryka, który naprawi system, bez ryzyka spalenia auta. Bezpiecznik od ABS-u potrafisz chociaż zlokalizować, czy też trzeba palcem pokazać i wytłumaczyć jak go sprawdzić?
  • Poziom 3  
    Czytałem(na forum), że odłączenie aku jest konieczne jak się sensory sprawdza. Bezpieczniki wszystkie były sprawdzane(Do nich jest schemat więc nie jest to raczej nic trudnego) Moduł ABSu jest przymocowany do pompy. Nie mam takiej wiedzy jak ludzie na forum (Jestem amatorem, dlatego pytam nie chciałbym czegoś uszkodzić) Chcę ustalić co jest przyczyną, bo już wymieniłem moduł tak jak mi mechanik powiedział a problem został.. Więcej empatii kolego kiedyś też wszystkiego nie wiedziałeś :)
  • Poziom 29  
    Oddaj samochód do polecanego warsztatu. To nie empatia tylko zaczynasz ingerencję w systemy bezpieczeństwa nie mając wystarczającej wiedzy. To teraz tak jak koledzy piszą. Podstawa to sprawdzenie zasilania będącego na pompie. Sprawdzenie parametrów podczas jazdy i działania systemu abs. Sprawdzenie parametrów podczas występowania usterki i dokładnie jaki wtedy pokazuje błąd.
    Jak widzisz jest tego trochę,
    Bezpiecznik od systemu ABS w jakim stanie?
  • Moderator Samochody
    przemek25l napisał:
    Bezpiecznik od systemu ABS w jakim stanie?
    Pewnie standardowo - albo luźny, albo pęknięty. Tylko nikt nie wpadł na pomysł, żeby go podmienić - taniej wyszedł nowy agregat ABS.
  • Poziom 3  
    Napięcie do modułu ABS 12.38V bezpieczniki są dobre były sprawdzane. Błąd 51-1 (po wymianie modułu działało przez 3dni dobrze sprawdzałem działanie ABSu na placu i działał). Jeździłem samochodami, które nie były wyposażone w ABS i nie sprawia mi to problemu, ale jeśli jest w nim ten system to chcę, żeby działał i samo jego sprawdzenie to najmniejszy problem.
  • Poziom 3  
    jakieś pomysły Panowie ?
  • Poziom 3  
    Bardzo chciałbym skorzystać z kolegi pomocy, ale niestety nie mieszkam w Polsce na tą chwilę. Zauważyłem, że jeśli auto stoi cała noc pod domem rano włączam zapłon ABS się świeci i nie gaśnie (kiedyś gasł i zaczynał się dopiero palić po włączeniu silnika) zapalam silnik ABS wciąż świeci, ale jak agresywnie wyjeżdżam z parkingu i kręcę lewo prawo gaśnie. Próbowałem robić takie same gwałtowne starty, ale już na ciepłym silniku i ABS nie chce zgasnąć. Działa to tylko rano przy pierwszym odpaleniu silnika.

Historia z tym ABS-em zaczęła się ok. roku temu na początku wszystko było mniej skompilowane przy włączeniu zapłonu ABS się świecił robił ''check''i gasł tak jak powinno się to odbywać, po odpaleniu silnika nie pojawiała się kontrolka - wszystko było ok. Pierwszy kontakt kiedy się zapaliła to właśnie przy parkowaniu blisko do krawężnika, ale jak skręciłem koła w drugą stronę gasła i działo się to rzadko z czasem problem narastał i świecił się co raz częściej, ale gasł np. po wyłączeniu silnika i włączeniu jeszcze raz. Po pewnym czasie kontrolka ABS zawsze włączała mi się dokładnie w tym samym miejscu jak jechałem do pracy na takim wzniesieniu. Później już świeciła cały czas i wymieniłem moduł pomogło na 3dni, bo taki był błąd z komputera i tak powiedział mechanik (sensory były dobre) chociaż raz pokazywało lewe przednie koło.

Zwracam się do Was z naprawdę z wielką prośbą, bo nie chce wymieniać wszystkiego na ślepo. Czytałem, że może to być sensor nawet jeśli komputer pokazuje, że wszystko jest ok. Wymienię ten lewy przód i zobaczymy co będzie dalej. Może ktoś polecić jakiej firmy zamiennik najlepiej kupić ? Po za tym to może być łożysko, koronka, brak masy ? wiecie o co chodzi dużo tego jest. Bardzo mało jest informacji na temat ABSu do mojego ''egzotycznego'' autka :D

Pomocy !
  • Poziom 43  
    Zmierzyłeś tylko napięcie na akumulatorze i tyle. Bez diagnostyki nic się nie da stwierdzić.
    Jeśli masz chęci i choć podstawową wiedzę jest spora szansa na naprawę.
    Pytanie brzmi czy chcesz coś z tym zrobić?
  • Poziom 3  
    Pewnie, że chce tylko tu ciężko o dobrego mechanika oni by najlepiej wymieniali wszystko jak leci a może się uda. Wczoraj wróciłem z miasta zostawiłem samochód pod domem ABS się nie świecił. Dostałem telefon i musiałem zrobić trasę 2x 50km jak wyjeżdżałem z parkingu to miałem obawy, że się zapali, bo zazwyczaj tak robi (zapala się albo gaśnie) ale nic się nie zapaliło pod czas jazdy i drogi powrotnej również nic zostawiłem samochód pod domem teoretycznie wszystko ok, bo ABS się nie świecił. Dziś rano kolejne obawy, że znów się zapali, ale też nic tym razem po przejechaniu 8km było ok. Zostawiłem samochód pod sklepem i jak wróciłem odpaliłem zapłon wszystko ok. włączyłem silnik było ok. dopiero jak wyjeżdżałem z parkingu to się zaświeciła.

Wydaje mi się, że kierownica chodzi troszkę inaczej minimalnie - lżej kiedy kontrolka ABSu się nie świeci. Czy wspomaganie kierownicy może mieć jakiś związek ?

Proszę o jakieś wskazówki Panowie. Jakieś pomysły ?
  • Moderator Samochody
    Transporterx napisał:
    Proszę o jakieś wskazówki Panowie. Jakieś pomysły ?
    Wystarczy tej żenady. Miałeś wskazówkę - sprawdzić zasilanie na złączu agregatu ABS. Nie sprawdziłeś, nawet nie wysiliłeś się żeby dociec jak to się robi. Zamykam.

Szanowny kolego - na temat tego modelu, są wszystkie potrzebne informacje. To że kolega nie jest mechanikiem, to tylko dodatkowa przesłanka do tego żeby wątek zamknąć - skoro nawet "warsztat" rzekomo nie mógł sobie z usterką poradzić. Nie widzę szans powodzenia naprawy - proszę sobie powymieniać, to na co kolega ma ochotę i na co pieniążków wystarczy - a nóż się uda.