Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes B klasa W245 - 2 pytania

17 Paź 2018 19:28 414 4
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam dwa pytania do mądrzejszych ode mnie:

1. Chcę wymienić osłony po silnikiem, są lekko popękane a w środkowej jest mała dziura. Przyglądam się zamiennikom, ale podobno spasowanie jest tragiczne. Co polecacie, jeśli zamiennik to jakiego producenta?

2. Zimą praktycznie nie jeżdżę autkiem. Martwię się o akumulator. Czy można go odłączyć na czas zimy, czy po ponownym podłączeniu nie trzeba wprowadzać żadnych kodów itp? Czy może zostawić go w spokoju i tylko doładowywać np 1x miesiąc? Czy przy doładowaniu trzeba akumulator odłączyć od instalacji?

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Odpowiadając na pierwsze pytanie, miałem 2 sztuki w245 i masz rację, jeśli chodzi o tanie zamienniki wykonane z ABS-u to ie bez przyczyny są tanie, z tego co pamiętam na dole zderzaka wystają "języki" które muszą wejść w osłonę, jednak jeśli nie jeżdzisz dużo autem, to nie musisz kupować dużo droższego orginału, trochę opalarki i wszystkie będą pasować ;) Warto dodać że tanie zamienniki są bardziej kruche i na mrozie nie dużo trzeba żeby popękały.
  • Poziom 8  
    Panowie, czy jest gdzieś strona z bazą danych części do Mercedesa? Interesuje mnie nazwa części z odpowiednikiem nr producenta np: osłona silnika - A1695201123?
    Wdzięczny będę za pomoc.
  • Poziom 8  
    Romualdzie, bardzo Ci dziękuję. Tego szukałem ;-)