Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

projekt gorki

paco.ramirez 30 Sie 2005 14:17 936 9
  • #1 30 Sie 2005 14:17
    paco.ramirez
    Poziom 9  

witam, szukam ciekawego projektu na nadstawke srednio-wysoko tonową. Mam juz zbudowane doły 2x 1200 W rms subbas na dwoch glosnikach 18" i potrzebuje efektywnej pieknie grajacej gory. Pozdrawiam

0 9
  • #2 30 Sie 2005 14:32
    diyManiek
    Poziom 29  

Napisz wiecej o tych dołach, jakie glosniki, strojenie, podział, aktywny czy pasywny, trzeba wiedziec pod co zaprojektowac te górki...

0
  • #3 30 Sie 2005 15:25
    PANCIO WIŁ
    Poziom 22  

Napisz ile masz siana i co chcesz nagłosnić?

0
  • #4 02 Wrz 2005 11:20
    paco.ramirez
    Poziom 9  

doly sa na 2x18" kazdy glosnik 600Wrmsn 96dB. chce naglosnic wszystko od pleneru po male wesele w knajpie. gora ma byc soczysta

Dodano po 2 [minuty]:

podzial aktywny. Mam mixer i dwie koncowki dla dolow mam 2x1200Wrms z plynnym crosowerem natomiast do gorek potrzebna bedzie zwrotnica. koncowka mocy dla gorek 2x600Wrms. calosc sterowana mixerem yamaha

0
  • #6 02 Wrz 2005 15:46
    SILVER SOUND
    Poziom 28  

Witam

Jeśli sa to DOBRE głosniki, te 18 calowe, a nie "alfredy" to potrzeba solidnej nadstawki.
    Skoro masz zamiar to podzielić aktywnie, to nadstawka, powinna według mnie być zbudowana z dwoch sztuk głośników 12 cali lub 10 cali. Jesli masz zamiar tym nagłosnieniem obsługiwać imprezy plenerowe to wskazane jest aby była to obudowa "krotka tuba", oraz driver 2 calowy.

jk

0
  • Pomocny post
    #7 02 Wrz 2005 18:23
    cqt
    Poziom 16  

Przy tej ilosci sprzetu obudowa zamknieta. Np 2 szt na strone delta pro 15 plus Driver PSD 2002. Krotka tuba nie ma tutaj sensu. Poniewaz trzeba zapelnic caly kat. Z reszta ja juz tuba to nie krotka a dluga, tylko wtedy maxymalnie zwiekszysz sprawnosc. Ale do twoich potrzeb zrob jak napisalem.

0
  • #8 02 Wrz 2005 20:38
    SILVER SOUND
    Poziom 28  

Witam
    Tubę zaproponowałem warunkowo, więc pisanie że to nie ma sensu jest nieco na wyrost.
    Dziś na zakres srodkowy praktycznie nikt nie buduje tuby dłuższej niż 30 - 35 cm.
    Dzięki temu uzyskuje sie kompromis, za nieco mniejszą sprawność, ładniejsze pasmo, i lepszą jakość, bo dzięki temu jest mniej niespodzianek fazowych.
    Skoro sa to 18 w klasycznej obudowie, to można z powodzeniem je"obciąć, na 150 - 200 Hz.
    Od takiej częstotliwości dają sobie radę doskonale głosniki 12 calowe, które z reguły lepiej graja wysokim środkiem.
    Jesli chcesz sobie zafundować TR 225, bo takowe(w przybliżeniu ) rozwiązanie ci proponuje cqt, to nie ma sensu robić, skoro można to kupić na allegro za grosze.
    Jeśli zastosujesz na srodek 15 calowe głosniki, to będzie to wymagało zastosowania drivera 2 calowego, czyli wykonanie czegoś podobnego do serii SR, JBL-a.
    Zakłada się, że głosniki 15 calowe grają przyzwoicie do ok 1000-1200 Hz, a tak niskiego podziału może nie przeżyc nawet ten PSD.
    Dobre głosniki 12 calowe, np: 18 sound, B&C, bardzo dobrze graja do ok 1600 - 1700 Hz, co pozwala zastosować BEZPIECZNIE driver 1 calowy.
    Sa to oczywiście Twoje pieniądze, i masz prawo wydać je zgodnie ze swoim pomysłem.

jk

0
  • Pomocny post
    #9 02 Wrz 2005 21:46
    cqt
    Poziom 16  

SIlver podajesz suche fakty,

Nie polecam zadnych TR.
    Skad ty wyciagasz wnisoki ?
    Nic takiego nie napisal przeinaczasz fakty obrazasz mnie publicznie.
    Polecalem delte pro ktora dobrze pod katem radzi sobie do kolo 2 kHz. Jest to glosnik typowo sredniotonowy i rzadko ktora 12 jej moze dorownac. Glosnik ten ma karbowana membrane o czym radze ci nieco poczytac co zwieksza jego uzyteczne pasmo pod katem. PSD 2002 doskonale radzi sobie od 2 kHz nie ma ZADNYCH problemow z wytrzymaloscia mocowa. Drivery 2" zostaw to kolumn tubowych. Dluga tuba nie sprawia zadnych niespodzianek fazowych o czym pewnie nie wiesz. Nie rozrózniasz bowiem kiedy glosnik, kolumna znieksztalca fazowo a kiedy po prostu w wyniku dlugiej tuby przy pomiarze bezwzglednym kat przesuniecia fazowego jest znacznie wiekszy. To proste jak kij od szczotki.

Owszem B&C ma nieco lepszy glosnik od delty pro 15 ale nie 12 calowy a 15. Niestety ma mniejsza moc i jest sporo drozszy.

Moderowany przez oldboy:

Do wyjaśnienia

0
  • #10 03 Wrz 2005 14:28
    cqt
    Poziom 16  

przepraszam pomyłka. B&C nie ma lepszego głosnika tylko 18sound. Ale jest minimalnie lepszy a sporo droższy.

0