Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring budynku i placu

18 Paź 2018 09:32 294 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiednich kamer do monitoringu budynków i placu. Poniżej przedstawiam rysunek z rozmieszczeniem budynków i placu. Planuję pokryć teren kamerami IP z zasilaniem POE. Do zasilenia kamer znalazłem taki rejestrator: HIKVISION DS-7608NI-K2/8P, czy będzie on odpowiedni? Budżet na kamery i rejestrator to ok. 5000 tys.

Myślę o około 6-7 kamerach na zewnątrz budynków oraz 1 w środku pomieszczeniu "baza".

Chciałbym, aby brama i plac przed nią był pokryty w całości. Odległość od "bazy" do ogrodzenia to ok. 40 metrów, ale nie wiem jaka kamera będzie odpowiednia, aby pokryć tak duży teren. Jedna kamera mogła by się znajdować na budynku baza, a druga na budynku w kształcie litery T.

Jeżeli chodzi o drugą część działki to prosiłbym o pomoc w którym miejscu rozmieścić kamery waszym zdaniem, tak aby jak najlepiej pokryć działkę i budynki monitoringiem.

Jak zawarłem zbyt mało szczegółów to proszę o pomoc w celu uszczegółowienia, moge również zrobić zdjęcia jak wygląda działka i budynki, gdyby miało to pomóc. Z góry dziękuje za pomoc.
  • OptexOptex
  • Poziom 38  
    Za budżet 5000 tys wszystko możesz :D
    A poważnie nie widząc miejsc w których da się zamontować kamery trudno coś doradzić. Zastosuj kamery z zmienną ogniskową, umożliwi to lepsze dopasowanie pola obserwacji. Zasad jest prosta, kamera widzi duży obszar nie ma szczegółów, Mały widać wtedy wszystko dokładnie.
  • Poziom 2  
    W takim razie postaram się jak najszerzej opisać jak to wygląda.

Pierwsze zdjęcie prezentuje widok spod budynku "baza" na budynki 1 i 2. Myślę aby zainstalować po 1 kamerze na budynkach.
    Kamera nr1 na budynku 1 miała by za zadanie obserwować plac przy ogrodzeniu (do momentu wybudowania budynku w kształcie litery T)
    Kamera nr 2 na budynku 2 miałaby za zadanie obserwować składowisko drzewa przy budynku "baza"

Drugie zdjęcie zrobione jest spod budynku 2 i kamera nr 4 zamontowana na budynku "baza" miałaby za zadanie monitorowanie budynków 1 i 2.

Trzecie i czwarte zdjęcie zrobione jest z rogów działki i widać na nim cały plac, zarówno budynki 1 i 2 oraz baze. Kamera nr 3 miałaby monitorować składowisko drewna przed nim w kierunku bramy. (na zdjęciach nie ma budynku w kształcie litery T, jest on dopiero w planach budowy).