Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault kangoo 1.5 dci - Po wymianie uszczelki wtrysku nie odpala

18 Paź 2018 11:02 528 4
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z odpaleniem silnika,po wymianie uszczelki wtrysku nie odzywa się. Podłączałem komputer żadnych błędów ciśnienie na listwie powyżej 450bar. Pomoże ktoś ?
  • Poziom 19  
    Witam. Spróbuj na plaku.
  • Poziom 11  
    wtryski sie zablokowaly ?
  • Poziom 27  
    Haman2584 napisał:
    Witam. Mam problem z odpaleniem silnika,po wymianie uszczelki wtrysku nie odzywa się. Podłączałem komputer żadnych błędów ciśnienie na listwie powyżej 450bar. Pomoże ktoś ?

Do wymiany uszczelki musiałeś odłączyć przewody wysokiego ciśnienia i przelewu.
    Przelew w większości układów CR najczęściej wraca do pompy, nie zamknięty na czas naprawy zapowietrza układ.
    To jedno, a drugie - ciśnienie na listwie podczas kręcenia 450 barów jest za wysokie. Powinno być ok. 350 barów. Najczęściej przy przekroczeniu tolerancji o 50 barów PCM przyjmuje dawkę wtrysku zero - nie pozwala na start.
    Spróbowałbym - jak kolega wyżej pisał - startować na plaku. Ale nie samemu, potrzebne są dwie osoby, jedna wpierw startuje rozrusznikiem, dopiero jak rozrusznik kręci to małymi ale częstymi dawkami wstrzykujesz plak lub samostart. Czasami trzeba trochę dłużej utrzymać silnik na plaku, ale nie na dużych obrotach, najlepiej ok. 2.000 obrotów. Najlepiej wyjąć filtr i wstrzykiwać plak w otwór rury ssącej.

Wstrzyknięcie samemu wpierw dużej dawki plaku (samostartu), a potem przejście do kabiny i startowanie rozrusznikiem to jest prosta droga do dużych kłopotów - można zniszczyć silnik.

Warto przed startowaniem sprawdzić filtr - czy jest w nim paliwo. Jeżeli brakuje - zalać do pełna i założyć.
  • Poziom 2  
    Witam. Tak jak kolega pisał,wtryski się zatkały. Po regeneracji,wymianie filtra paliwa i wyczyszczeniu całego układu odpalił bez problemu. Dzięki za sugestie