Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B6 - Zawiesza się bi-ksenon w jednej lampie - ciągle świecą długie -nagr

r_afaello 18 Paź 2018 11:11 222 4
  • #1 18 Paź 2018 11:11
    r_afaello
    Poziom 14  

Witam.
    Ogarniam po zakupie A4-kę 2003/2004 rok.
    Oryginalnie były tam też ksenony (kod z wlepki 8ED - Headlamps: Bi-functional headlight with gas discharge lamp)
    Poprzedni właściciel wymienił lampy na DEPO ( 441-114 6L) z postojówkami LED.
    W związku z ta zmianą pojawił się pierwszy problem - komunikat przepalonych żarówek postojowych
    Drugi problem - to ten istotny uniemożliwiający mi jazdę w nocy to zawieszające się "długie" w lewej lampie.

Przy zmianie manetką słychać tyknięcie (jakby przekaźnik) i następuje zmiana. Tyknięcie wydobywa się z reflektora więc element poruszający przesłoną (bo rozumiem że tak działa bi-ksenon, świeci cały czas a zmiana następuje przez zmianę położenia przesłony) jest wewnątrz lampy.
    O ile prawa działa ok, nawet przy bardzo szybkiej zmianie (miganie długimi) to lewa zawiesza się. I to nie "w obie strony" tylko "gaszenie" szwankuje.
    Czasami kilkanaście razy pomrygam i zaskakuje a czasem nie. Wyłaczam światła, wyciągam kluczyk, po chwili sprawdzam włączając światła (mijania) a lewa dalej świec długimi. Następnego dnia wracam do auta i jest ok - "odwiesiło się".
    Oczywiste że tak jeździć się nie da bo świecił bym komuś po oczach.
    Dodam, że po podłączeniu do kompa brak zapisanych błędów mimo komunikatów na FIS-ie

Miejscowy elektronik nie chciał podjąć się więc zostałem z problemem sam.
    Wtyczkę (widać tylko jedną) rozłączyłem, brak śladów utlenienia,korozji itp. ale i tak popsikałem kontaktem i złożyłem. Bez zmian.

Jak się zabrać za tą naprawę?
    Audi A4 B6 - Zawiesza się bi-ksenon w jednej lampie - ciągle świecą długie -nagr Audi A4 B6 - Zawiesza się bi-ksenon w jednej lampie - ciągle świecą długie -nagr Audi A4 B6 - Zawiesza się bi-ksenon w jednej lampie - ciągle świecą długie -nagr

0 4
  • Mitronik
  • #2 19 Paź 2018 17:50
    Janomen
    Poziom 10  

Musisz sprawdzić sterownie bixenona we wtyczce do lampy, jeżeli jest ew porządku to problem tkwi w lampie. Aby się upewnić zamień lampy miejscami. Pzdr

0
  • Mitronik
  • #3 19 Paź 2018 19:08
    r_afaello
    Poziom 14  

Sprawdzilem.
    Na 1 pinie wtyczki do lampy pojawia sie 12v po włączeniu długich.
    Wylaczam, napiecie znika a dlugie w tej lampie świecą.
    Wiec rozbiórka mnie nie ominie.
    Myslalem ze elektromagnes to trwały element a to raczej jego wina lub. Naprawia sie takie, czy tez można wymienic jako pojedynczą część?

0
  • #4 20 Paź 2018 17:59
    Janomen
    Poziom 10  

Spróbuj rozłożyć lampę , może się uda naprawić. Pzdr

0
  • #5 26 Paź 2018 11:46
    r_afaello
    Poziom 14  

Rozebrałem.
    Wszystko wydaje się chodziło lekko.
    Zasiliłem z aku i testowałem

Na wszelki wypadek, przetarłem papierkiem (2 gradecje 360-800) miejsce gdzie mogłby ocierać (widac było po śladach że takie sytuacje występowały).
    Mimo dziwnych przebojów (nie działa wogle ksenon i mijania i długie) po setnym razie wyj/wł zaskoczył i działa.
    Złożyłem. jazda testowa z wielokrotnym włączaniem świateł długich wyszła pozytywnie

Dalej komunikuje błędem na zegarach o postojowych ale też i mijania (lewa i prawa).
    W kompie nawet odnotował błąd: 01494 - Bulb for Parking Lamps 57-00 - electric failure (i kolejny dla drugiej lampy)

O ile postojowe domyślam się - bo ledy wstawione i pewnie pobór prądu się nie zgadza (co ciekawe na lampie jest oznaczenie LED - 1W ) czyli co cały pasek ciągnie 1W? czy pojedyncza dioda ( zdaje się jest ich z 10) ?
    Audi A4 B6 - Zawiesza się bi-ksenon w jednej lampie - ciągle świecą długie -nagr
    Jeżeli postojowe standardowo (tak miałem w zwykłych lampach w A6 ) 5W to może wg tej wartości porównuje?

Czemu krzyczy o światłach mijania - w kompie brak błedów? Też różnica względem oczekiwanego poboru prądu? (zdaje siew zwykłych jest 55W). Ale ten samochód fabrycznie wyjechał z biksenonem więc chyba sterownik wie.
    Nie rozumiem tego.

Nie widzę też poziomowania.
    Podobno przy włączaniu powinna być widoczna przez sekundę praca samo poziomowania u mnie nic.
    Błędów w komputerze brak.
    Kiedy i tak wywołuję polecenie kasowania błędów - widać jak poruszają się - jakby sie zresetowały.
    test z poziomu vag-coma także rusza światłami
    Czyli mechanicznie jest ok, silniczki działają, sterownik umie nimi ruszać, błędów nie ma, czujniki przy wahaczach są zamontowane. (jak sprawdzić ich sprawność - kompem? , czy może skoro nie ma błędów to znaczy że sa ok )
    Może w moim modelu nie reagują tak przy włączaniu?
    jest inny sposób żeby sprawdzić?
    No i jak rozwiązać błąd świateł mijania/długich bo niestety w przeciwieństwie do komunikatu od postojowych ten ni znika po czasie tylko cały czas na fisie świeci.

0