Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 508 - Nierówna praca, biało niebieski dym po odpaleniu

18 Paź 2018 13:20 1215 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Po porannym odpaleniu samochodu, wydobywa się biało-niebieski dym, któremu towarzyszy nierówna praca silnika. Po około 30 sekundach, objawy znikają. W samochodzie zostały już sprawdzone wtryskiwacze - są ok. Nie ubywa płynu chłodzącego, nie przybywa ani nie ubywa oleju. Wyskoczył błąd na komputerze - czujnik wałka rozrządu, mechanik ściągnął pokrywę rozrządu, żeby sprawdzić czy nie przestawił się rozrząd o ząbek, nic z tych rzeczy. Panowie z serwisu sprawdzali także świece omomierzem na kostce, również są w porządku. Dodam jeszcze, że jak odkręci się korek od wlewu oleju to lekko dymi na załączonym silniku. Czy ktoś z Was jest w stanie naprowadzić mnie, co w tym samochodzie jest nie tak?

#Edit Samochód nie ma spadków mocy, lecz jedyną rzeczą jaką zauważyłem, że zaraz po uruchomieniu samochodu i ruszeniu od czasu do czasu szarpie silnikiem. Objaw występuje tylko przez chwilę.

Peugeot 508 2.0 HDi 140KM

Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Możliwe, że to uszczelniacze zaworowe. Własnie przy nich zazwyczaj samochód "kopci" a jest to najlepiej widoczne chwilę po odpaleniu. Ubytki oleju mogą być po prostu niezauważalne. Druga opcja, a właściwie pomysł ponieważ tak przez internet to ciężko cokolwiek stwierdzić to po prostu odma, była już wymieniana?
  • Poziom 2  
    Dzięki za sugestie. Nie miałem wymienianej odmy, samochód oddałem dzisiaj do mechanika - zaczyna od sprawdzenia kompresji na cylindrach. Dam znać jaki rezultat.

Dodano po 3 [godziny] 12 [minuty]:

Kompresja - 20, 24, 26 z 4 nie dali wykręcić świecy. Czeka mnie remont silnika.