Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e60 - Nie działa pilot zamka centralnego.

Pfemek 18 Paź 2018 15:12 282 10
  • #1 18 Paź 2018 15:12
    Pfemek
    Poziom 22  

Witam.
    Nie działa pilot w kluczyku. Pilot sygnał wysyła, auto go dobiera ale zamki nie reagują. Jest to sedan więc wiązka w klapie odpada. Podmieniłem moduł odbiorczy pod podsufitką ale bez efektu. W module CAS brak błędów. W parametrach widzi sygnał pilota po naciśnięciu przycisków. Jeśli auto jest w stanie uśpienia naciskając którykolwiek przycisk na pilocie coś kliknie pod maską i włącza się podświetlenie przycisku start na desce. Bezpieczniki w schowku i w bagażniku sprawdzone. Centralny oczywiście działa, z wkładki jak i przycisku na desce. Dziwny przypadek. Podobno stało się tak jak auto stało kilka miesięcy u mechanika bo padł motor. Jakieś podpowiedzi?

0 10
  • #2 18 Paź 2018 17:49
    bodom
    Poziom 30  

Może być bateria VL2020 do wymiany w kluczyku

0
  • Pomocny post
    #3 18 Paź 2018 20:51
    DoctorCar
    Poziom 14  

Miałem E60 2005r. z takim samym problemem. Kupiłem lekko uszkodzone i stało z padniętą baterią, ale miałem już taką z 2003r. w której wszystko było ok - obie limuzyny. Wszystko tak samo jak piszesz. Cas'2 w obu białe. Po przełożeniu CAS z dobrej do tej co nie działa, centralny ruszył. Więc kupiłem komplet kluczyk + CAS a potem dopasowanie do tego sterownika silnika żeby zapalał i wszystko zadziałało. Trudno powiedzieć co padło, bo błędów też nie było, sygnał kluczyk nadawał, CAS go widział

0
  • #4 20 Paź 2018 03:31
    czaki22
    Poziom 10  

spr zasilania na wtyczce ten sterownik jest tez wzmacniaczem antenowym i separatorem, masz miec 2 x pllus 12 , spr mase

0
  • #5 23 Paź 2018 16:44
    Pfemek
    Poziom 22  

Dzięki za info.
    W międzyczasie miałem inne e60. Podmieniłem CAS i zamek zadziałał. Wymienię, dopiszę i będzie ok.
    Pozdrawiam...

0
  • #6 26 Paź 2018 16:55
    Pfemek
    Poziom 22  

Mam już CAS razem z kluczem. Szczerze, myślałem że może uda się tylko zrobić klona CAS'a i stary pilot zadziała ale niestety d..pa... :)
    Potrzebuje teraz to wszystko sparować.
    We wsadzie z kupionego CAS'a wpisałem prawidłowy VIN i wyzerowałem przebieg. Pilot działa ale nie mam zsynchronizowanego sterownika silnika. Czy mógłby ktoś edytować pliki z CAS'a i DDE żebym mógł zrobić synchro? W załączniku eepromy z CAS oryginał, CAS nowy i z DDE ory. Czy te pliki wystarczą?

0
  • #8 26 Paź 2018 20:18
    Pfemek
    Poziom 22  

Dzięki. Jutro sprawdzam z samego rańca... :)

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Sprawdziłem dziś. Niestety nie pali. Ale chyba wiem dlaczego. Synchro mogłem już zrobić i nie mam błędów w silniku ani w CAS. Wygląda na to że problem jest z konfiguracją CAS'a. Mam info żeby wcisnac sprzęgło i odpalić ale to jest automat. Z kolei skonfigurować go nie mogę, nie przechodzi kodowania i wywala mi błąd pewnie związany z próbą kodowania modułu już zakodowanego. Jutro będę myślał...

0
  • Pomocny post
    #9 26 Paź 2018 22:28
    seat21
    Poziom 25  

no to pozostaje zabawa CAS za pomocą ISTA P lub WinKFP

0
  • #10 27 Paź 2018 20:32
    czaki22
    Poziom 10  

sprawdz czemu cas jest padniety czasem bezp. na płycie

0
  • #11 29 Paź 2018 16:28
    Pfemek
    Poziom 22  

Auto zrobione. Jak myślałem, błędne kodowanie nowego CAS'a. Prosto nie było ale się udało...

0