Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung RL39WBSW - Nie trzyma temperatury.

18 Paź 2018 22:13 363 1
  • Poziom 21  
    Kupiłem niedawno lodówkę jak w temacie (używana). Przywieziona i odstana 24h po transporcie - na pierwszy rzut oka wszystko OK. Schłodziła się bardzo ładnie w trybie ECO 6/-17°C - po schłodzeniu przełożyłem produkty z obecnej lodówki do w/w Samsunga. Jednak po kilku dniach zaskoczyło mnie, że kostki lodu sie roztopiły i zamarzły na dnie pojemnika jako 1cm warstwa wody... Kilka dni później szuflada z mrożonkami miała wodę na dnie...

Zauważyłem następujące objawy - jak lodówka pracuje jest super. Nalanie świeżej wody do "kostkarki" i bardzo szybko mrozi, mrożonki ładnie zmrożone, ale jak agregat przestaje pracować to po kilku godzinach wszystko pływa aż znów sie nie uruchomi...

Teraz skoro podczas pracy lodówka chłodzi super to chyba czynnik i agregat jest OK ? Zastanawia mnie czemu tak szybko wzrasta temperatura w zamrażalce, może czujniki NTC? Sprawdzałem uszczelkę drzwi i ładnie przylega jest elastyczna nie widać nieszczelności.

Czujniki do tego modelu nie są drogie, ale może sprawdzę obecne - jaki powinny mieć opór powiedzmy w temp pokojowej? Dzisiaj dokonałem kilku pomiarów -

Grzałka działa - lewa górna część (obok wentylatora) jest ciepła. Czujnik temperatury podczas trzymania w dłoni obniża wartość w okolice 5,6-5,4KΩ podczas schładzania wzrasta jego opór - jednak lodówka nie reaguje na zmiany jego rezystancji. Jednak jest jeszcze jeden czujnik, który biegnie do parownika (lub w jego okolice) pomiar wykazał około 11KΩ. Ogólnie jak agregat się wyłączy to zaczyna pracować grzałka i podnosi się temperatura w zamrażalniku.

Chyba podczas normalnej pracy nie powinna pracować grzałka?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Usterką była przepalona grzałka rozmrażająca parownika niestety w modelu RL39WBSW jest dostępny jedynie cały parownik z grzałką i czujnikami. Po wymianie lodówka pracuje poprawnie.