Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BeQuiet E5-600W - Brak startu- obecne tylko stand-by i ps-on

18 Paź 2018 22:19 336 1
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie
    Od kilku wieczorów siedzę i usiłuję odkryć ( wraz z elektrodą) przyczynę całkowitego braku startu zasilacza BeQuiet E5-600W. Zasilacz po włączeniu do sieci ma napięcie stand-by 5,15V oraz PS-ON 3V. Dodatkowo cały czas obecne jest napięcie 3V na wentylatorze ( niezależnie czy PS-ON jest zwarty czy nie)
    Przeczytałem wiele wątków w temacie tej serii zasilaczy i niestety nic nie pomogło. Mój przypadek jest bardzo podobny (by nie powiedzieć identyczny) do tematu z linku poniżej: Link Tyle, że tam autor rozwiązał problem wymieniając układ PS223

Podstawiłem takowy sprawny układ z zasilacza E5-500W, ale niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu. Kondensatory w okolicy przetwornicy stand-by profilaktycznie wymienione, duży kondensator mimo długiego czasu utrzymywania napięcia po wyłączeniu z sieci tez dla próby podmieniłem. Napięcia mierzone przez autora (na PS223 oraz DM0265R)wyżej podanego postu są praktycznie identyczne jak u mnie.
    Czy wobec tego mają koledzy jakieś rady, wskazówki ?
  • Poziom 31  
    dr.Burski napisał:
    Dodatkowo cały czas obecne jest napięcie 3V na wentylatorze ( niezależnie czy PS-ON jest zwarty czy nie)
    Może kluczem do rozwiązania "zagadki" będzie odszukanie obwodu do sterowania wentylatorem i odpowiedź na pytanie dlaczego cały czas pracuje mimo braku logicznego zera na PS-ON i później dalsza analiza aż do włączenia przez przetwornicę ST-BY ?