Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - wyszukaj w wierszu - Wyszukanie wartości z wiersza na podstawie wartości

19 Paź 2018 11:43 324 3
  • Poziom 3  
    Witam,

Stworzyłam wykres gantta w excelu, gdzie w jendym wierszu mam daty narastająco, a w wierszu poniżej pewne wartości odpowiadające, czy w danym czasie jest wykonywane zadanie , czy nie (jest wartość 1, nie wartość 0). Zależy mi teraz na tym, aby stworzyć formułę, która wypluje mi datę startu i końca danego zadania . Przykład w załączniku.

Proszę o pomoc, jak można zapisać daną formułę

przykła..xlsx Download (10.55 kB)
  • Poziom 3  
    Hej,

super, dzięki za szybką odpowiedź.

Potrzebowałabym jeszcze wersji, gdy ilości są większe od 0. Generalnie założenie będzie takie, że na dany dzień w tabeli będę miała tak jakby ilość do zrobienia i one mogą się różnić. W załączniku z update pliku z przykładem. Sorry, że wcześniej nie podałam przykładu, ale myślałam, że uda mi się poprawić analogicznie, jednak coś mi nie idzie.

Z góry dzięki!
  • Poziom 35  
    k.miadziolko napisał:
    myślałam, że uda mi się poprawić analogicznie, jednak coś mi nie idzie
    :not:

W tym wypadku analogicznie powinno znaczyć: wykorzystanie sposobu budowy formuły przy użyciu określonych funkcji :please:

Analogiczną formułę dla tego wariantu widać np na zrzucie :spoko:
    Excel - wyszukaj w wierszu - Wyszukanie wartości z wiersza na podstawie wartości2018-10...png Download (40.04 kB)

Niestety taka zmiana założeń powoduje, że także (analogicznie :D ) trzeba zmienić formułę dla czasu startu :cry:

Jak będą kłopoty z tą analogią - to całość jest w załączniku.
    ProtGan..xlsx Download (12.26 kB)Punkty: 3 dla użytkownika