Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus mk2 2008r - Dołożenie tempomatu i czujnika zmierzchu

Domin121212 21 Paź 2018 12:56 5406 50
    steve2
    Poziom 16  
    Dlatego na samym początku skierowałem kolegę na forum forda. 141 stron dyskusji o dołożeniu tempomatu naprawdę przekazuje sporo wiedzy. Niestety z dalszej rozmowy wynika że kolega nie skorzystał.

A Tadeusza proponowałem od samego początku.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    Domin121212
    Poziom 7  
    Ok dzięki , napisałem czekam na odpowiedź, ale wyśle jeszcze wam zdjęcie ustawień
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    _siekier
    Poziom 22  
    Do Tadeusza jednak najlepiej zadzwonić, bo podobno jego skrzynka mailowa pęka w szwach, tyle ludzi się do niego zwraca z prośbą o pomoc, to czasem naprawdę długo trwa, nim odpowie. Dziś niedziela, to nie wypada dzwonić, ale jutro to jak najbardziej, automatycznie przesuwasz się na poczatek kolejki przy okazji.
    _siekier
    Poziom 22  
    No, pcm nie ustawiony, to jak ma działać?
    Domin121212
    Poziom 7  
    To ma być na jak na tym zdjęciu?? Ze sygnał z abs i takie tam ??

Dodano po 2 [minuty]:

Ustawiłem to później się przyjadę i sprawdzę. Dałem tak jak na zdjęciu że 1.6 90/100/100 tdci
    _siekier
    Poziom 22  
    Widzisz, bo diabeł tkwi w szczegółach:
    pole information
    1. Odczyt numeru vin
    2. Odczyt numeru i typu sterownika silnika - przy 1.6 tdci było cztery wersje, grzebiesz tak na pałę to uziemisz auto
    Pole configuration
    3. Wybierasz typ sterownika z rozwijanej listy dokładnie taki, jak odczytany (np EDC16C34-2) w punkcie 2 dolny wiersz tabeli - module type
    4. Klikasz read from pcm. Program sam wypełnia pola według bieżacej konfiguracji tzw. vid-blocka pcm. Tą konfigurację zapisujesz poprzez save to file na dysku komputera. Koniecznie! Nic wiecej nie klikasz, nie przestawiasz opcji wg. widzimisię.
    5. Zaznaczasz integrated speed control
    6. Klikasz write to pcm.
    7. Odczytujesz ponownie poprzez read from pcm i patrzysz, czy się zapisał poprawnie parametr integrated speed control.
    8. Jeśli tak, to zamykasz program, rozłączasz kabel i jazda próbna.
    Domin121212
    Poziom 7  
    Aha to zamiast sygnalolu z abs mam zaznaczyć integrated speed control. Ok tak zrobię
    _siekier
    Poziom 22  
    Kurw.. rece opadają. Gdzie napisałem zamiast?
    Człowiek pomóc chce, a ty i tak po swojemu.
    Domin121212
    Poziom 7  
    Dzięki zrobilem tak pisałeś, źle poczytałem z początku. Ale teraz działa od 2 biegu i od 30 km/h
    _siekier
    Poziom 22  
    I tak jest prawidłowo. To nie służy do jazdy po parkingu na "autopilocie", tylko lecisz na 4 czy 5 biegu, włączasz tempomat i noga odpoczywa. Uff.
    A jak czytasz, to niestety widać po ilości postów w tym prostym temacie, nawywijasz lipe i bedziesz musiał komunikacją miejską jeżdzic.
    Domin121212
    Poziom 7  
    To teraz zostal temat czujnika zmierchu. Wiem prawie ktore piny tylko moduł trzeba będzie wymienić bo niema w nim pinow na czujnik. A możesz podpowiedzieć jaki najlepiej kupic
    _siekier
    Poziom 22  
    Post #8, poliftowy.
    Wyjmij lampkę, nad lusterkiem wstecznym, popatrz, czy jest wiązka, ale pewnie będzie jej brakować. Czujnik trzy piny, lusterko trzy piny.
    I zacznij pisać poprawnie, bo tutaj nie toleruje się takiego ignoranctwa w stosunku do jezyka polskiego. Ja piszę z telefonu - jakoś można z polskimi znakami.
    Domin121212
    Poziom 7  
    Wiem czytałem że od dx do góry, ale widziałem na allegro dc i on posiadał wszystkie piny na wtyczkę c98. Ale wolałby wiedzieć czy mam też zwracać uwagę na piny . A jeśli chodzi o tempomat to wiem jak używać bo w mondeo ( AUTOMAT) używałem tylko od 100 km/h to tak przy 5 i 6 biegu. Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

Pod lampką jest wolna wtyczka bordowa z 3 kablami. Ale gniazdo nie pasuje do lusterka ani do czujnika zmierzchu
    _siekier
    Poziom 22  
    No nie, bezprzewodowo się połączy... Muszą być piny. Napisałem od Dx w górę, co może oznaczać x? Ano A, B, C itd.. czyli jak przykładowo będziesz miał -DC, albo -DD, to pojdzie, chociaż polecam wszystkomający serii -Fx. Ale tu już Tadeusz musi Ci pomóc, bo to jest naprawdę większy temat, bez obrazy, ale brak Ci doświadczenia z tego co widać, musisz mieć piny do kostek i same kostki, przepisać konfigurację GEM z jednego do drugiego, i jeszcze parę spraw ogarnąć. Nie bierz się sam za to.
    steve2
    Poziom 16  
    Fioletowa jest prawdopodobnie od odbiornika pilota. Tylko poliftowy GEM ma już wbudowany w sobie .
    Specjalnie podesłałem to zdjęcie i komentarz do niego.
    Nie chciało ci się przeczytać całego wątku z forda i są efekty.
    To jak już uporasz się z czujnikiem deszczu to pomyśl o dodatkowej nagrzewnicy. Idzie zima, przyda się.

Dodano po 3 [minuty]:

Kolego _siekier, podziwiam cię. Ja nie miałem siły pisać na telefonie, dlatego skierowałem kolegę na forum fordklubpolska. Jednak nie chciało mu się przeczytać całego wątku.
    Domin121212
    Poziom 7  
    Tak jestem amatorem. Ale co moge zrobic dzieki waszej pomocy to zrobie. Instalację już dałem do czujnika i lusterka, wtyczki też załatwiłem. Lusterko podłączyłem omijając gem. Doprowadziłem prąd plus po zapłonie i masę. Teraz muszę kupić moduł i wtedy będę łączył kable do wtyczki c98
    _siekier
    Poziom 22  
    Dzięki steve2, niestety cierpliwy ze mnie człowiek, to moje życiowe przekleństwo. Też jestem amatorem, jednak troche pasjonatem <świr>.
    No to jeszcze do tego lusterka należy podpiąć sygnał świateł cofania - wrzucasz wsteczny, lusterko się rozjaśni, pomimo tego, że swieci ktoś z tyłu, to jest bardzo przydatne, a samo lusterko to mega wygoda.
    Nagrzewnica elektryczna PTC też ekstra sprawa, mam, dołozyłem, ale przy niej tak naprawdę warto mieć alternator 150A, w słabszym 120A mostek szybko siądzie (a wtedy 88zł i ładujemy taki mostek z 150A alternatora i jest miodzio), dodatkowo na krótkich dystansach akumulator dostaje nieźle w cztery litery. No, i też trochę trzeba z tym pomodzić, ja nie miałem żadnej instalacji do tego, panel nie obsługiwał grzania dodatkowego, ale co tam, się przerobi, kable się położy, wyszło mnie z gratami 100zł, bo robiłem sam.
    Jak się tak bawimy, to jeszcze lampka przednia submarine - dwie diody czerwone albo pomarańczowe, rezystor 470ohm wiertło 2,5 mm, pilnik iglaczek i voila.

Schematy z ruskiej strony masz?
    Domin121212
    Poziom 7  
    Dodatkową nagrzewnica mi nie potrzebna bo auto mam w garażu, w mondeo miałem webasto i dodatkowe podgrzewanie którego nie używałem . A od wstecznego jest potrzeba masa czy 12 v bo tego nie sprawdziłem.

Jeśli ktoś potrzebuję kilka części z mondeo to posiadam licznik z małym wyświetlaczem rocznik 2012 , nowe 2 żarówki xenon d1s Philips . I nową oryginalną przepływke, silnik 2.0 tdci 143 ps

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

A mam jeszcze jedno pytanie , to całkiem inny temat ale może coś będziecie wiedzieć bo na necie różnie piszą. Mianowicie mam problem chyba z FAP. Mam błąd " czas wypalania filtra cząstek stałych" , gdy silnik jest ciepły to włącza się wentylator chłodnicy i pracuje aż 1 , 2 min po wyłączeniu samochodu , focus ma moc , nie dymi , i wydaje mi sie ze spalanie wzrasta , przebieg 174 tys
    Domin121212
    Poziom 7  
    Witam serdecznie. Tempomat super działa, tylko mam problem z czujnikiem deszczu. Kupiłem moduł, czujnik deszczu , przełącznik świateł. Ale nic nie działa. Doprowadziłem instalacje z czujnika do modułu i nic . W elmconfig nie znalazłem żadnych ustawień. Czy jest konieczne doprowadzenie instalacji od przełącznika do modułu?? Jak robie test ogrzewanie tylnej szyby i zapłon pozycja 2 to nie oddaje odgłosu jak dam na auto. Proszę o info