Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine Pioneer - Jak podłączyć subwoofer aktywny do wzmacniacza samochodowego?

19 Paź 2018 13:20 441 4
  • Poziom 2  
    Witam. Czy jest możliwość żebym subwoofer aktywny podłączył do wzmacniacza samochodowego? Posiada 4 kanały do każdego połączony mam głośnik. Do IN mam czincze od radia a mam tez Out i tu chciałem podłączyć sobie subwoofer. Do plusa plus do minusa minus i remote. Czy muszę z akumulatora znów puszczać kable czy przy wzmacniaczu mogę to zrobić?
    Alpine Pioneer - Jak podłączyć subwoofer aktywny do wzmacniacza samochodowego?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    gimijoma napisał:
    Do plusa plus do minusa minus i remote. Czy muszę z akumulatora znów puszczać kable czy przy wzmacniaczu mogę to zrobić?

Jeśli przewody zasilające, są odpowiedniego przekroju (do zasilenia tych dwóch odbiorników) to nie trzeba prowadzić dodatkowych, można podpiąć się pod wzmacniacz.
  • Poziom 2  
    Są gruuube :) dzięki za info podpinam w takim razie :) mam nadzieje ze nic nie spalę
  • Poziom 43  
    gimijoma napisał:
    mam nadzieje ze nic nie spalę

Jak podłączysz prawidłowo, to nic nie powinno się wydarzyć (nic się nie spali). Przy zbyt małym przekroju przewodów zasilających, może nastąpić spadek napięcia na nich i odbiorniki nie dostaną dostatecznego napięcia (energii) co spowodować może utratą ich wydajności.
  • Poziom 2  
    Okej w takim razie dziękuje :) dam znać czy efekt jest ok

Dodano po 13 [godziny] 39 [minuty]:

Ale czy jak czincze do Out podepnę od subwoofera do wzmacniacza to czy dojdzie mi dźwięk na subwoofer?