Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna o nieznanym przeznaczeniu

19 Paź 2018 13:57 1272 15
  • Poziom 15  
    Witam, chciałbym poprosić o identyfikację urządzenia.
    W górnej części jest otwór, w nim znajdują się ruchome rolki, między nimi jest przerwa kilka milimetrów, pod spodem kolejna para rolek a niżej pas transmisyjny.

Maszyna o nieznanym przeznaczeniu [img-0] Maszyna o nieznanym przeznaczeniu Maszyna o nieznanym przeznaczeniu Maszyna o nieznanym przeznaczeniu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Podobne urządzenie używałem ostatnio do czyszczenia pistoletu lakierniczego zamontowanego na robocie KUKA. Po każdym użyciu pistoletu, robot podjeżdżał głowica pistoletu do szczotek, wykonywany ruch po długości szczotek. Taśmociąg wyrzucał na zewnątrz zanieczyszczenia wychwycone przez szczotki.
  • Poziom 15  
    Na pewno nie, uruchomiłem ją, ta szczotka sie obraca, pod nią są dziurki i rozpyla ona ten proszek na pas transmisyjny, rolki się obracają, wygląda to jakby miały one coś prasować lub rozdrabniać, a efekt ląduje na pasie teansmisyjnym który wyrzuca go z maszyny, a tuż przed wylotem jest posypywane tym proszkiem, obrót dość wolny, możne regulować zarówno przerwe między rolkami jak i prędkość.
  • Poziom 34  
    Widzę kilka tabliczek znamionowych, któraś prowadzi do czegoś ciekawego?
  • Poziom 15  
    Nie, jest tam jedynie model silnika i regulatora obrotów, sprawdziłem, sprzedawane w zestawie.
    Silnik 6IK400RGN, logo "Matsuoka" - znalazłem identyk, ale inną marką sygnowany.
  • Poziom 28  
    Co to są te granulki na środku pierwszego zdjęcia ? wygląda na maszynę do zgniatania np. niedorobionych tabletek z powrotem do powtórnego formowania.
  • Poziom 15  
    To nie granulki, tylko plamki rdzy, jeśli o tym samym mówimy.
  • Poziom 33  
    Pierwsze co mi się skojarzyło to jakaś maszyna do produkcji spożywczej.
    W rolki ładujesz ciasto, a tam gdzie szczotki posypkę ;)
  • Poziom 15  
    Przyznam, że też mi to przez myśl przeszło, ale nie bardzo wiem co konkretnie miało by to produkować :D
    No i w środku jest naprawde solidny mechanizm, zębatki grube na palec.
    Najbardziej mnie zastanawia to okrągłe wypełnione mosiądzem wgłębienie w dolnej rolce, jest bardzo płytkie, może z 0,2mm, ale po coś tam jest.
    Nurtuje mnie ta machina, tym bardziej, że jest sprawna, silnik fajny całkiem, ale szkoda mi go wymontowywać, gdy nie wiem co to jest :)
  • Poziom 31  
    Do otworu z wałkiem wkładamy ciasto a na szczotkę mąkę aby posypało pas żeby się ciasto nie kleiło do niego.
    To mi wpadło do głowy bo pracowałem kiedyś przy maszynach piekarniczych - to może być jakaś prosta dzielarka , możliwe że wychodzi z tego równomierny pasek ciasta a wgłębienie to rodzaj znacznika aby łatwiej było porcjować je w późniejszej obróbce, przekładnie solidne bo ciasto naprawdę jest ciężkie do obróbki.
  • Moderator HydePark/Samochody
    mychaj napisał:
    Do otworu z wałkiem wkładamy ciasto a na szczotkę mąkę aby posypało pas żeby się ciasto nie kleiło do niego.
    To mi wpadło do głowy bo pracowałem kiedyś przy maszynach piekarniczych - to może być jakaś prosta dzielarka , możliwe że wychodzi z tego równomierny pasek ciasta a wgłębienie to rodzaj znacznika aby łatwiej było porcjować je w późniejszej obróbce, przekładnie solidne bo ciasto naprawdę jest ciężkie do obróbki.

Też mi to przyszło do głowy. Jednak gdyby przeznaczenie było do kontaktu z żywnością, to chyba te wszystkie rolki i bębny powinny być z nierdzewki lub kwasówki, a nie ze zwykłej stali która rdzewieje.
  • Poziom 15  
    Do tego zębatki są pokryte smarem i nie zasłonięte, niby smar nie chlapie, bo obroty są raczej wolne, ale mimo wszystko pewnie nie spełniało by to jakichś norm, a ta szczotka rozpyla proszek przy wylocie z maszyny, więc nie pokrywa on pasa, ale to co się na nim znajduje nim wyleci z maszyny.
  • Poziom 31  
    W starszych maszynach ta nierdzewka nie była taka oczywista - kiedyś nie było takich obostrzeń jak teraz.
    Inna sprawa że niekoniecznie to jest do żywności...może do jakiś plastycznych tworzyw?
    Kiedyś byłem w firmie która produkuje elementy z gumy i tam mieli takie jakby bryły gumy które zachowywały się jak ciasto dopóki ich nie poddali utwardzeniu...
  • Poziom 13  
    A rolka z "plackiem" nie ma przypadkiem dodatkowego ogrzewania ?
  • Poziom 15  
    Slwka napisał:
    A rolka z "plackiem" nie ma przypadkiem dodatkowego ogrzewania ?

Nie zwróciłem uwagi, a teraz nie ma mnie na miejscu, a jeśli ma, to co to oznacza? :)

Zgoodie napisał:
    a moze do rodzaj młynka. Popatrz na link

https://www.youtube.com/watch?v=4kBGhzrvG7w

Możliwe, tylko pytanie do czego konkretnie?