Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamienniki do lamp ECC83 i ECL86

30 Sie 2005 15:50 5004 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Tak sie składa że jestem posiadaczem magnetofonu ZK-120 w całkiem dobrym stanie z paroma fajnymi nagraniami z epoki poprzedniej, jeszcze ze wzmacniaczem lampowym, na opisanych powyżej lampach. A ponadto posiadam parę różnego typu lamp ale takich akurat nie. Tak sie zastanawiam czy udało by mi z tych lamp co posiadam dobrac zamiennki do tego magnetofonu tak na wszelki wypadek, gdyby obecnie funkcjonujące zaczęły szfankować. Poszukuję informacji na temat: o jakich innych oznaczeniach lampy można było by zastosować w miejsce obecnie pracujących(bez ingerowania w elektronikę). Czy takie są???? Nie mam zielonego pojecia :-)
    Dziekuję z góry za wszelkie informacje.
    Pozdrowienia
  • Poziom 20  
    No to tak:
    Jako lampę ECC83 można zastosować:
    12AX7, 6H2Π, 6H2Π-EB, B 339, 6 AT 7

Jako lampę ECL86: GW 8, a z przeróbkami Pcl86, PCL82, ECL82, 6BM8 i bodajże 6φ13P.

Sądzę że do uzyskania potrzebnego wzmocnienia zamiast lampy ECC83 po zmianie układu stopni na tej lampie (wymiana kilku R i C), możnaby wsadzić ECC88, PCC88.
    Zapewne ECL86 posiada wiecej odpowiednikow ale mam tylko od dziadka katalog Niemcewicza (skądinąd niezastąpiony), jednak na tyle stary (1963) że lampa ECL86 nie ma w nim więcej odpowiedników. Natomiast wymiana jej na ECL82 lub jej klona też wiązałaby się z wymianą paru rezystorów.
    Pozdrowienia
  • Poziom 29  
    Akurat mam na zbyciu takie lampy, więc jakby ci się zużyły to możesz dać mi znać i się jakoś zgadamy- nie musisz nic kombinować :).
  • Poziom 10  
    A czy te lampy na zbyciu to nowe czy używki???? Czy wchodził by w rachubę "handelek wymienny"
    Pozdrowienia
  • Poziom 29  
    Używane... Chociaż może i nowe by się kiedyś trafiły. Na co byś się chciał zamienić?
  • Poziom 10  
    Spojrzę co mam i zamieszczę ich opisy jutro, mam nadzieję
  • Poziom 10  
    Posiadam następujące lampy:
    PY88, ECC85, EBF89, PCC88, EF183, ECH84, PCL84, PCL805, PCL86, PCF82, PCF82, EAA91, EF84, EF183, EY86. Oraz jeszcze dwie z nieco zatartymi napisami Prawdopodobnie PL504 taka duża z modułu wysokiego napięcia, oraz jeszcze jedną lecz z zupełnie zatartymi oznaczeniami. Jeśli jakieś oznaczenie występuje 2 razy to są takie dwie lampy.