Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamienniki do lamp ECC83 i ECL86

rumcajsik 30 Aug 2005 15:50 6231 6
    rumcajsik
    Level 11  
    Witam
    Tak sie składa że jestem posiadaczem magnetofonu ZK-120 w całkiem dobrym stanie z paroma fajnymi nagraniami z epoki poprzedniej, jeszcze ze wzmacniaczem lampowym, na opisanych powyżej lampach. A ponadto posiadam parę różnego typu lamp ale takich akurat nie. Tak sie zastanawiam czy udało by mi z tych lamp co posiadam dobrac zamiennki do tego magnetofonu tak na wszelki wypadek, gdyby obecnie funkcjonujące zaczęły szfankować. Poszukuję informacji na temat: o jakich innych oznaczeniach lampy można było by zastosować w miejsce obecnie pracujących(bez ingerowania w elektronikę). Czy takie są???? Nie mam zielonego pojecia :-)
    Dziekuję z góry za wszelkie informacje.
    Pozdrowienia
    MichałKob
    Level 20  
    No to tak:
    Jako lampę ECC83 można zastosować:
    12AX7, 6H2Π, 6H2Π-EB, B 339, 6 AT 7

Jako lampę ECL86: GW 8, a z przeróbkami Pcl86, PCL82, ECL82, 6BM8 i bodajże 6φ13P.

Sądzę że do uzyskania potrzebnego wzmocnienia zamiast lampy ECC83 po zmianie układu stopni na tej lampie (wymiana kilku R i C), możnaby wsadzić ECC88, PCC88.
    Zapewne ECL86 posiada wiecej odpowiednikow ale mam tylko od dziadka katalog Niemcewicza (skądinąd niezastąpiony), jednak na tyle stary (1963) że lampa ECL86 nie ma w nim więcej odpowiedników. Natomiast wymiana jej na ECL82 lub jej klona też wiązałaby się z wymianą paru rezystorów.
    Pozdrowienia
    Vault Dweller
    Level 29  
    Akurat mam na zbyciu takie lampy, więc jakby ci się zużyły to możesz dać mi znać i się jakoś zgadamy- nie musisz nic kombinować :).
    rumcajsik
    Level 11  
    A czy te lampy na zbyciu to nowe czy używki???? Czy wchodził by w rachubę "handelek wymienny"
    Pozdrowienia
    Vault Dweller
    Level 29  
    Używane... Chociaż może i nowe by się kiedyś trafiły. Na co byś się chciał zamienić?
    rumcajsik
    Level 11  
    Spojrzę co mam i zamieszczę ich opisy jutro, mam nadzieję
    rumcajsik
    Level 11  
    Posiadam następujące lampy:
    PY88, ECC85, EBF89, PCC88, EF183, ECH84, PCL84, PCL805, PCL86, PCF82, PCF82, EAA91, EF84, EF183, EY86. Oraz jeszcze dwie z nieco zatartymi napisami Prawdopodobnie PL504 taka duża z modułu wysokiego napięcia, oraz jeszcze jedną lecz z zupełnie zatartymi oznaczeniami. Jeśli jakieś oznaczenie występuje 2 razy to są takie dwie lampy.