Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Electrolux EOC69400X - Błąd F1

mruz12e 19 Paź 2018 21:15 171 2
  • #1 19 Paź 2018 21:15
    mruz12e
    Poziom 9  

Mam problem z piekarnikiem Electrolux EOC69400X - ciągle wyświetla się błąd F1.

Jakiś tydzień temu przestał działać - w ogóle nie można go było włączyć. Po przeczytaniu kilku tematów (przede wszystkim Link tego z identycznym modelem) rozebrałem go i wyczyściłem styki taśm między modułami wyświetlacza, a przycisków. Piekarnik ożył, ale teraz pojawia się (zaraz po podłączeniu zasilania i loga ELECTROLUX) błąd F1. Aktywny jest tylko przycisk ON/OFF. Gdy nacisnę go piekarnik wyłącza się i pojawia się zegar. Gdy ponownie włączę - błąd F1.

Co ciekawe gdy otworzę drzwiczki i włączę - piekarnik normalnie odpala - Pojawia się logo i wersja oprog.? potem wszystkie przyciski są aktywne. Mogę wejść do menu i edytować go, ale gdy zamknę drzwiczki - F1.

Z poziomu menu (otwarte drzwiczki) przywróciłem ustawienia fabryczne - nie pomogło. Włączyłem kalibrację - pojawiło się kilka komunikatów, aby usunąć ruszta itp. (po każdym z nich naciskałem OK - przechodził do następnego kroku i na końcu aby zamknąć drzwiczki - zamknąłem i błąd F1!!

Wyłączałem go z sieci (najdłużej na 10h) - efekt żaden.
    Obejrzałem całą elektronikę - wygląda OK- nic podejrzanego i żadnej śniedzi itp. Zresztą te taśmy też nie były zaśniedziałe ale wyczyszczenie pomogło.

W instrukcji nie ma kodów błędów, ale gdzieś znalazłem (nie wiem na ile wiarygodne info), że F1 to czujnik temp. - wypięcie jego nic nie zmieniło. Jaką powinien mieć rezystancję?

Co może być przyczyną?

0 2
  • Pomocny post
    #2 20 Paź 2018 01:29
    peter falk
    Specjalista AGD

Jeśli to piekarnik z pirolizą to F1 świadczy o uszkodzonym czujniku zamknięcia drzwi

0
  • #3 20 Paź 2018 10:08
    mruz12e
    Poziom 9  

Tak, to piekarnik z pirolizą.
    Jak sprawdzić ten czujnik? - pzry otwartych drzwiach piekarnik "działa", gdy je zamknę pojawia się F1 - więc czujnik wykrywa zamknięcie drzwi.
    Dochodzą do niego dwie kostki, obie z dwoma kablami - w jednej cienkie w drugiej grube kable.

Dochodzą tam jeszcze dwie grube wsówki - czyli razem do czujnika zamknięcia drzwi idzie 6 kabli!!!
    Wygląda on tak

Edit
    Piekarnik ożył sam - odłączyłem/podłączyłem tylko kabel od silniczka(?) w blokadzie drzwi, ale to raczej nie miało żadnego wpływu - konektor jest jak nowy.

Jutro zrobię kalibrację - wtedy chyba wyrzuci ewentualne błędy? Co tam się kalibruje bo jeżeli dobrze pamiętam w menu ma ona trwać około 4h?

0