Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Electrolux EOC69400X - Błąd F1

19 Paź 2018 21:15 1269 2
 • Poziom 9  
  Mam problem z piekarnikiem Electrolux EOC69400X - ciągle wyświetla się błąd F1.

  Jakiś tydzień temu przestał działać - w ogóle nie można go było włączyć. Po przeczytaniu kilku tematów (przede wszystkim Link tego z identycznym modelem) rozebrałem go i wyczyściłem styki taśm między modułami wyświetlacza, a przycisków. Piekarnik ożył, ale teraz pojawia się (zaraz po podłączeniu zasilania i loga ELECTROLUX) błąd F1. Aktywny jest tylko przycisk ON/OFF. Gdy nacisnę go piekarnik wyłącza się i pojawia się zegar. Gdy ponownie włączę - błąd F1.

  Co ciekawe gdy otworzę drzwiczki i włączę - piekarnik normalnie odpala - Pojawia się logo i wersja oprog.? potem wszystkie przyciski są aktywne. Mogę wejść do menu i edytować go, ale gdy zamknę drzwiczki - F1.

  Z poziomu menu (otwarte drzwiczki) przywróciłem ustawienia fabryczne - nie pomogło. Włączyłem kalibrację - pojawiło się kilka komunikatów, aby usunąć ruszta itp. (po każdym z nich naciskałem OK - przechodził do następnego kroku i na końcu aby zamknąć drzwiczki - zamknąłem i błąd F1!!

  Wyłączałem go z sieci (najdłużej na 10h) - efekt żaden.
  Obejrzałem całą elektronikę - wygląda OK- nic podejrzanego i żadnej śniedzi itp. Zresztą te taśmy też nie były zaśniedziałe ale wyczyszczenie pomogło.

  W instrukcji nie ma kodów błędów, ale gdzieś znalazłem (nie wiem na ile wiarygodne info), że F1 to czujnik temp. - wypięcie jego nic nie zmieniło. Jaką powinien mieć rezystancję?

  Co może być przyczyną?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Jeśli to piekarnik z pirolizą to F1 świadczy o uszkodzonym czujniku zamknięcia drzwi
 • Poziom 9  
  Tak, to piekarnik z pirolizą.
  Jak sprawdzić ten czujnik? - pzry otwartych drzwiach piekarnik "działa", gdy je zamknę pojawia się F1 - więc czujnik wykrywa zamknięcie drzwi.
  Dochodzą do niego dwie kostki, obie z dwoma kablami - w jednej cienkie w drugiej grube kable.

  Dochodzą tam jeszcze dwie grube wsówki - czyli razem do czujnika zamknięcia drzwi idzie 6 kabli!!!
  Wygląda on tak

  Edit
  Piekarnik ożył sam - odłączyłem/podłączyłem tylko kabel od silniczka(?) w blokadzie drzwi, ale to raczej nie miało żadnego wpływu - konektor jest jak nowy.

  Jutro zrobię kalibrację - wtedy chyba wyrzuci ewentualne błędy? Co tam się kalibruje bo jeżeli dobrze pamiętam w menu ma ona trwać około 4h?