Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 307 2003 r - Brak spryskiwacza przedniej szyby

19 Paź 2018 23:11 1299 3
  • Poziom 4  
    Witam

Kolejny problem jaki spotyka mnie to brak spryskiwacza przedniej szyby.

Na samym początku dodam że bezpieczniki wszystkie sprawdzone. (działają)
    Miałem problem z kierunkowskazami, gdyż jest to częsta usterka tych wozów i nie bardzo wiedziałem jak zregenerować je więc powierzyłem je fachowcowi co zajmuje się tym na codzień . (Przed oddaniem do regeneracji kierunków spryskiwacze działały dobrze, fachowiec co regenerował kierunki zapewniał mnie że nie ruszał manetki od wycieraczek)
    Przełącznik zespolony cały odpiąłem na podpiętym akumulatorze. Dobrze zapakowałem i wysłałem do gościa.
    Po regeneracji kierunki działają jak ta lala, ale wystąpił problem ze spryskiwaczami przedniej szyby. Po podciągnięciu manetki do siebie w celu spryskania szyby nie działa w ogóle ani spryskiwacz ani wycieraczki. W innych pozycjach wycieraczki działają. Tylko nie działa spryskiwacz, tylni spryskiwacz działa dobrze, bo pryska i wycieraczka chodzi.
    Zakładałem odrazu że nie działa pompka 2 stopniowa (żę działa w jedną a w drugą nie działa), więc odrazu zamówiłem i zamontowałem nową. Okazało się że usterka nie ustąpiła.
    Po czym podpiąłem na ostro stary silniczek i okazuję się że działa bardzo dobrze.
    Jeśli chodzi o wężyki to nie są nigdzie zabrudzone ani zapchane, bo dmuchałem w nie.
    Kable co idą do wtyczki też są w porządku bo po podpięciu probówki dioda się świeci ale tylko jak tylną wycieraczkę włączam.
    Poodpinałem więc wszystkie wtyczki od przełącznika, bo myślałem że BSI się zawiesiło po tym jak odpinałem wtyczki od przełącznika na podłączonym akumulatorze i klemę tez odpiąłem i pozostawiłem na 15 min.
    Zapiąłem wszystko z powrotem i dalej d*pa blada.
    Podpiąłem tester i w karcie test parametrów patrzyłem czy zmienia się coś jak pociągam manetkę spryskiwaczy do siebie, ale też nic, zero reakcji.

Czy myślicie że teraz jest coś po stronie manetki od wycieraczek ??
    Czy jest może jeszcze jakiś przekaźnik co po drodze steruję tą pompką i działają tzw. lewe i prawe obroty. (bo tak jakby zmienia się wtedy biegunowość, lewe działają a prawe nie)
    Mógłbym prosić o jakieś rady, bo nie wiem już za bardzo czego się czepić.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 38  
    Skoro przed rozebraniem COM2000 działały to nie ma opcji, po drugie skoro w parametrach nie widzisz działania gałki to masz odpowiedź.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Uszkodzenie COMa podczas naprawy.
    Silnik spryskiwaczy ma zmienianą polaryzację zasilania więc jak działa tył to instalacja i silnik sprawny.
    Jeżeli w COMie nie widać żądania włączenia, przed grzebaniem w przełączniku było ok to szukaj nowego przełącznika.
    Nie ma opcji rozebrania przełącznika nie tykając prawej strony. Może nic tam nie robił ale manetke prawą ruszyć musiał.
  • Poziom 4  
    Witam po jakimś czasie
    Okazało się że podczas regeneracji kierunkowskazu nastąpiła jakaś zmiana po stronie wycieraczek (coś tam się ułamało i w ogóle nie reagowało) po odesłaniu raz jeszcze gość naprawił i wszystko działa narazie.
    Dziękuje za odpowiedzi i sugestie.
    Pozdrawiam