Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samochód osobowy - jaki samochód dla rodzinki z dwójką maluchów (n

karolabm 20 Oct 2018 14:41 684 16
Wago
    karolabm
    Level 5  
    Proszę pomocy!!!
    Szukam samochodu dla 4 osobowej rodzinki z dwójką maluchów (niemowlak i 1.5roku) kompletnie nie mam pojęcia co by to miało być... Zależy mi przede wszystkim na sporym bagażniku w którym się zmieści wózek spacerówka i jeszcze jakaś torba... Żeby w środku z łatwością zamontować dwa foteliki i znaleźć tam jeszcze miejsce dla mnie. Dobrze by było żeby samochód nie palił 20l tylko wiadomo jak najmniej i oczywiście żeby nie kosztował miliona tylko ok 30-40 tys. I co najważniejsze żeby jego awaryjność była jak najmniejsza
    Proszę kochani pomóżcie
  • Wago
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wszystko zależy od tego ile przeznaczasz na to autko kasy....
  • Wago
    karolabm
    Level 5  
    Myślę że tak 30-40 tys.
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zajrzyj na PW
    Kantylena
    Level 20  
    Ja pomyślał o Skodzie Superb - duża przestrzeń tylko gorzej z silnikami...jakie przebiegi? bo benzyna to chyba dla bezpieczeństwa najlepiej 1,4 125 koni..
    ewentualnie 2,0 TDI CR diesle

może Audi A4 B7 1,8T?

Volvo S60?
    Ford Mondeo mk4 2,0 Ecoboost?
    karolabm
    Level 5  
    A może jakaś opinia o vw touran 2012? Jaki wybrać silnik?
    Kantylena
    Level 20  
    Touran to taki golf rozciągnięty, Superb klasa wyżej
    Natomiast jedyny pewny wybór to silnik diesla ale to zalezy od przebiegów i gdzie jazda czy trasa czy miasto...
    te TSI w Touranie z 2012 są chyba doładowane turbo i kompresorem - kiepska opcja i mają chyba bodajże łańcuchowy rozrząd.
    karolabm
    Level 5  
    Super dzięki za informacje
    ewoo
    Level 29  
    Mondeo mk IV miejsca bardzo dużo, kupisz taki albo benzyna 2,0l albo diesel 2,0tdci w wersji Ghia masz bardzo dobre wyposażenie i ogromną ilość miejsca. Odsprzedałem taki córce, która niedawno urodziła i chodziło właśnie o miejsce na wózek, fotelik i inne bety.
    karolabm
    Level 5  
    Auris zdecydowanie za mały.
    Mondeo to ciekawa opcja, potrzebujemy tylko informacji od osób, które miały z nimi do czynienia.
    Edzien
    Level 9  
    Kolego, tak się składa że brat ma Mondeo i często wozi bratanków(moich 2 synów).
    Na tylnej kanapie miejsca jest tyle że nawet z dwoma wpiętymi fotelikami usiądzie tam trzecia osoba. W porównaniu z Astrą którą jeżdżę osobiście, to trzecia szczupła osoba wchodzi na wcisk.
    Żona ma Zafirę i jest dużo lepiej jeżeli chodzi o wysokość i bagażnik ale jest tylko troszkę szersza od Astry.
    Jak bym dziś wybierał auto rodzinne to bym wybrał coś naprawdę dużego typu S-Max albo Voyager.
    pp_pablo
    Level 25  
    Ja też jeżdżę mondeo MK4 Kombi. Z tyłu zamontowane 2 foteliki. Jeden dla wagi 15-36kg Cybex Solution, drugi do 18kg MaxiCosi 2wayPearl. Miejsca naprawdę jest dużo. Przód zajmują osoby 181 i 175cm wzrostu. Jadąc nad morze (10dni )mieliśmy do bagażnika zapakowane walizki plus składany wózek. Wszystko weszło bez problemów.
    PS.1. Do hatchbacka też byś tyle zapakował.
    PS.2. Teraz kupił bym s-maxa (ale tylko ze względu na bardziej "krzesełkową" pozycję siedzenia.

Ogólnie bardzo polecam ten samochód. Mam go od 2009r, kupiony jako nowy. Silnik 2.0tdci 140KM. Obecnie przebieg 242tys. bez żadnych problemów. Tylko eksploatacyjne rzeczy. Z grubszych wydatków to dwumas zmieniałem przy 160tys, rozrząd 200tys. ale to normalka.
    karolabm
    Level 5  
    Bardzo dziękuję za opinie. Powoli krąg samochodów się określa.

Musimy się '' przymierzyć '' do kilku modeli i wtedy zobaczymy co dalej.
    jerry1960
    Level 35  
    Auris ale w kombi. zięć ma przy dwójce maluchów i sobie chwali.
    karolabm
    Level 5  
    Generalnie taki Auris byłby w sam raz dla rodziny 2+2.

Ale przez jakieś minimum dwa lata na tylnej kanapie będą dwa foteliki i jedna dorosła osoba i musi być tam dla niej miejsca tyle żeby można było komfortowo podróżować.

Musimy przymierzyć się z fotelikami do czegoś z segmentu D. I wtedy zobaczymy jakiego rozmiaru auta szukać.
    pp_pablo
    Level 25  
    karolabm wrote:
    na tylnej kanapie będą dwa foteliki i jedna dorosła osoba i musi być tam dla niej miejsca tyle żeby można było komfortowo podróżować.

Komfortowo to raczej nie będzie z dwoma fotelikami. Może w jakimś większym vanie typu sharan, alhambra, galaxy.