Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie rolet przewodowe

creative21 20 Paź 2018 15:17 219 8
  • #1 20 Paź 2018 15:17
    creative21
    Poziom 3  

Witam

czy jest jakiś system żeby zrobić przewodowe i bezprzewodowe sterowanie roletami
    z jedną centralką do której podłącze się pod WIFI.

Nie chodzi mi o rozwiązania typu zamel w każdej puszce po wifi

tylko jeden sterownik w skrzynce
    obok każdej rolety przełącznik
    i to wszystko spięte kablami

0 8
  • #2 20 Paź 2018 15:35
    mistrzszymon1
    Poziom 24  

Jest wiele takich rozwiązan np. Crestron

0
  • #3 20 Paź 2018 19:15
    creative21
    Poziom 3  

wystarczy mi kabli ? mam z rolety 4żyłowy kabel a z puszki do skrzynki 5 żyłowy

0
  • #4 20 Paź 2018 20:29
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Opisz dokładniej czy chcesz sterować indywidualnie przełącznikiem przy oknach i całością przez wifi, czy też wifi ma również sterować każdą roletą indywidualnie, grupowo i całością.

0
  • #5 20 Paź 2018 21:09
    creative21
    Poziom 3  

chcę sterować przełącznikiem przy oknach i całością rzez wifi każdą roletą lub kilkoma na raz zależy jak zaprogramuje

0
  • #6 21 Paź 2018 10:17
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Zobacz to: http://www.elmes.pl/pl/produkty/sterownik-do-szesciu-rolet - co prawda jest tylko na 6 rolet (dla większej ilości rolet da się sprząc więcej sterowników ale grupowanie da się zrobić tylko w obrębie pojedynczych sterowników). No i nie ma WiFi tylko wbudowane radio i wejścia do przełączników klawiszowych. Możesz jednak użyć jakiegoś osobnego sterownika WiFi - np SonOff lub podobny.
    Kabli powinno wystarczyć (zakładając uziemienie napędu z puszki podsufitowej a nie ze sterownika oraz sterowanie jednoprzyciskowe).
    Rozwiązania oparte na zaawansowanych sterownikach automatyki domowej (jak wymieniony w/w) to koszty zaczynające się od kilku tysięcy a górnej granicy może nie być... :)

0
  • #7 21 Paź 2018 10:29
    creative21
    Poziom 3  

kotbury napisał:
    Zobacz to: http://www.elmes.pl/pl/produkty/sterownik-do-szesciu-rolet - co prawda jest tylko na 6 rolet (dla większej ilości rolet da się sprząc więcej sterowników ale grupowanie da się zrobić tylko w obrębie pojedynczych sterowników). No i nie ma WiFi tylko wbudowane radio i wejścia do przełączników klawiszowych. Możesz jednak użyć jakiegoś osobnego sterownika WiFi - np SonOff lub podobny.
    Kabli powinno wystarczyć (zakładając uziemienie napędu z puszki podsufitowej a nie ze sterownika).
    Rozwiązania oparte na zaawansowanych sterownikach automatyki domowej (jak wymieniony w/w) to koszty zaczynające się od kilku tysięcy a górnej granicy może nie być... :)

to jednak nie to o co mi chodzi ma to działać przez wifi i przez przełączniki przy oknach

0
  • #8 21 Paź 2018 22:27
    IGS

Poziom 21  

Skąd jesteś (miejsce instalacji)
    Kilka lat temu wykonałem takie rozwiązanie jak potrzebujesz na sterownikach plc i do dziś działa bez zarzutu

0
  • #9 22 Paź 2018 21:33
    creative21
    Poziom 3  

rybnik wiec troche daleko :)

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

IGS napisał:
    Skąd jesteś (miejsce instalacji)
    Kilka lat temu wykonałem takie rozwiązanie jak potrzebujesz na sterownikach plc i do dziś działa bez zarzutu

przy okazji możesz powiedzieć ile żyłowe kable puścić z puszki do rozdzielni ?

0