Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fronius tps 450 nie działa silnik

20 Paź 2018 18:20 420 7
  • Poziom 8  
    Witam w spawarce Fronius tps 450 mam problem z podawaniem drutu. do silnika od podajnika drutu nie dochodzi prąd. Napięcie do spawania podaje i zawór od gazu tez puszcza ale do silnika nie dochodzi prąd . sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i nie wiem gdzie dalej szukać . połaszczenia w podajniku sprawdzałem tez są dobre a co najdziwniejsze czasami jak się jej odmieni to do silnika dochodzi prąd prawidłowo .
    gdzie może leżeć problem ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Specjalista - spawarki
    Sprawdź, czy silnik nie ma uszkodzonych szczotek. Jeżeli zasilanie silnika jest na tyrystorze, to objaw będzie , jakby nie dostawał napięcia. Najprościej podłączyć w jego miejsce sprawny silnik
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    A miał by ktoś może schemat do tej spawarki?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    A sprawdzałeś tyrystor? Sprawdził kol. to, o czym pisał kolega smd ?
  • Poziom 8  
    Nie sprawdzałem, ale znalazłem jeszcze jeden bezpiecznik z drogiej strony spawarki i okazało się że był niedokrecony.
    musek100 napisał:
    Nie sprawdzałem, ale znalazłem jeszcze jeden bezpiecznik z drogiej strony spawarki i okazało się że był niedokrecony.

Kiedyś wymyślono pewien system chirurgiczny o nazwie "Zeus", więc można zaryzykować i pewnie damy radę na odległość to wszystko poskręcać, nawet pozapalać świeczki, podać małżonce ręcznik po kąpieli i na koniec naprawić sterownik.
    Znalazł kolega uszkodzony bezpiecznik z drugiej strony spawarki? Czy Ty wiesz o czym piszesz? Co jest z jednej a co z drugiej strony? Gdzie jest jedna a gdzie druga strona? Posiadamy miernik, oscyloskop i schemat? Wiemy jak działa tyrystor i potrafimy wykonać podstawowe pomiary? Co zabezpiecza bezpiecznik "niedokręcony" i jaką posiada wartość?

Ps. Dziękuję za uwagę, ale chyba kolega przecenia swoje możliwości.
  • Poziom 8  
    Akrzy74 Tak masz rację nie jestem fachowcem od elektroniki ,znam jedynie najprostsze postawy. Jestem spawaczem i podejrzewam że w tej dziedzinie wiem więcej od Ciebie Ale nie pokazuje swoich mądrości.
    Opisałem to jak ja to rozumiem i prosiłem o pomoc kogoś to się zna na takich konstrukcjach i mógł by mnie pokierować i doradzić żeby usunąć usterkę. Jeśli by to było coś skomplikowanego to bym oddał to do fachowca, ale chyba po to jest forum że jeśli ktoś chce coś spróbować naprawić własnymi siłami to żeby inni mu pomogli, a nie pokazywali że tylko ja się znam A każdy inny to głąb.
    Zbędne usunąłem[T.M]
    musek100 napisał:
    Akrzy74 Tak masz rację nie jestem fachowcem od elektroniki ,znam jedynie najprostsze postawy.

Wybacz, ale jak widać najprostsze podstawy nie wystarczą, bo nie potrafisz sprawdzić podstawowych elementów jak triak, tyrystor, tyrystor hamujący czy szczotki silnika.
    musek100 napisał:
    Jestem spawaczem i podejrzewam że w tej dziedzinie wiem więcej od Ciebie Ale nie pokazuje swoich mądrości.

Tak tak, każdy jest głupi tylko pytający jest mądry a winny jest portal elektroda pl. bo nie jest w stanie nauczyć wszystkiego od podstaw, a to forum techniczne a nie dla leni lub miłośników wiedzy ogólnej.
    Ja również jestem spawaczem oraz spawalnikiem i zapewniam kolegę, że normy PN-EN 287-1 oraz
    I PN-EN ISO 9606-2 nie są mi obce. Ciekawe czy kolega wie o czym piszę czy skorzysta z opcji kopiuj- wklej-> szukaj. :D

Dodano po 4 [minuty]:

Ps.
    musek100 napisał:
    Ps. Następny raz się potwierdzają opinie na temat forumowiczów z elektrody.

Wstawiłeś schemat?
    Napisałeś co sprawdziłeś i co wyeliminowałeś?
    Nie, a teraz lament i nieprawdziwa opinia na użytkowników tego zacnego forum. Człowieku, wstydu sobie oszczędź, bo nic nie zrobiłeś a oczekujesz wiele.