Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola e365 - Bateria, ładowarka...

hermanluk 30 Sie 2005 16:54 1200 4
  • #1 30 Sie 2005 16:54
    hermanluk
    Poziom 10  

Witam,

Wszyscy piszą że motka trzyma im co najmniej dwa dni. U mnie sprawa wygląda w takim razie fatalnie. bo kilku godzinach jest już rozładowana i się wyłącza. Myślałem że winna będzie bateria. Więc kupiłem nową i się poprawiło do... 8 godzin :(
    Pierwsza bateria to jakaś Foof! Li-ion 650mAh, nowa - Power Li-on 650mAh (on, ion - o co chodzi, czyżby to było tylko napisane żeby zmylić klienta, czy tylko błąd?).
    Co z tym zrobić? Czy warto inwestować w jakąś pojemniejszą baterię (1000, 1250), czy firmową?

Druga sprawa to ładowarka. Kolega powiedział mi, że to ona może być uszkodzona, dlatego bateria trzyma krótko.
    Zamówiłem na allegro nową, ale telefon upiera się że invalid charger. Oryginalna ładowarka działa. Z tego co widzę różnią się one napięciem na wyjściu. Oryginalna ma 6V, a ta co ją kupiłem 4,8-12V. Ma to coś wspólnego ze sobą? IMO ładowarka chyba powinna wykryć że ma dać 6V, ale chyba tak się nie dzieje.

Czy ładowarka na której pisze 750mAh, może ładować baterie pojemniejsze?

0 4
  • #2 30 Sie 2005 18:47
    lukmar
    Poziom 29  

bateria w twoim przypadku nic nie da, oby dwie baterie które kupiłeś to baterie z dolnej pólki ale i tak powinny trzymać te 2 dni.

Prawdopodobnie masz np zwarcie na PA i telefon podczas używania pobiera więcej prądu niż powinien.
    Czasami choć rzadko pomaga zwykłe wygrzanie i przeczyszczenie płyty głównej.

E365 najlepiej jest ładować oryginalną ładowarką, gdyż spotkałem się już z naprawde wieloma przypadkami że nieoryginalne albo wogóle nie ładują, albo co gorsze palą bezpieczniki na płycie głównej.

Heh gdzie masz na ładowarce napisane 750mAh ( raczej na bateri)
    Ładowarka jeśłi jest dobry telefon naładuje w pełni każdą baterię przystosowaną do danego modelu .
    Moim zdaniem nie warto ci kupywać lepszej bateri bo będzie tak samo.

A następnym razem przy zakupie zwracaj uwagę na marke baterii i kup np forevera lub cpa

0
  • #3 30 Sie 2005 19:56
    hermanluk
    Poziom 10  

lukmar napisał:

Heh gdzie masz na ładowarce napisane 750mAh ( raczej na bateri)
    Ładowarka jeśłi jest dobry telefon naładuje w pełni każdą baterię przystosowaną do danego modelu .

Na ładowarce jest napisane Output: 6V 750mA i tym się sugeruję. Co to oznacza?

lukmar napisał:
    Prawdopodobnie masz np zwarcie na PA i telefon podczas używania pobiera więcej prądu niż powinien.
    Czasami choć rzadko pomaga zwykłe wygrzanie i przeczyszczenie płyty głównej.

Możesz coś więcej o tym napisać?
    Jest to w ogóle do wykonania w domowych warunkach?

[edit]Wygrzanie to tylko w stacji Hot Air? Czy w domowych warunkach też jestem coś zdziałać?
    Czy gdyby było zwarcie na zasilaniu PA to telefon nie powinien się również rozładować gdy jest wyłączony? (Bo się nie rozładowuje, przynajmniej nie w takim tempie)

0
  • Pomocny post
    #4 31 Sie 2005 16:27
    lukmar
    Poziom 29  

Jeżeli jest jakiekolwiek zwarcie na płycie niekoniecznie na PA ( PA podałem jako przykłąd )
    to telefon podczas pracy "gubi" prąd, lub pobiera go za dużo. Ale nie koniecznie rozładowanie bateri jest spowodowane zwarciem na płycie.
    Domowym sposobem możesz zrobić ale to są bardzo prymitywne sposoby i lepiej się tego nie podejmować.
    Możesz płyte wymyć jakimś rozpuszczalnikiem ( za długo myta padnie i nie zrobisz tego tak dokładnie jak wanna ultradzwiękowa )
    a podgrzać możesz jaką np opalarką z regulowaną temp. wydmuchu ( i tu możesz przegrzać płyte i też padnie )
    Także lepiej daj do sprawdzenia telefonik do jakiegoś komisu

0
  • #5 31 Sie 2005 21:09
    hermanluk
    Poziom 10  

lukmar napisał:
    Ale nie koniecznie rozładowanie bateri jest spowodowane zwarciem na płycie.

A idąc dalej. Okazuje się ze zwarcia żadnego nie ma, PA działa również dobrze, jakie są jeszcze możliwości?

lukmar napisał:

Także lepiej daj do sprawdzenia telefonik do jakiegoś komisu

I tak chyba zrobię. Lepiej nie ryzykować.

0
  Szukaj w 5mln produktów