Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

asus f550-ld - Sterowniki karty graficznej GeForce 820m

pieczara22 21 Oct 2018 09:45 1794 9
    pieczara22
    Level 9  
    Witam, po instalacji Windowsa 10 64-bit na moim laptopie, nie mogę zaktualizować sterowników do karty graficznej Nvidia GeForce 820m. Gdy próbuje wgrać aktualizacje wyskakuje błąd:
    asus f550-ld - Sterowniki karty graficznej GeForce 820m .
    Aktualny sterownik który jest wgrany to:
    asus f550-ld - Sterowniki karty graficznej GeForce 820m .
    Niestety po odinstalowaniu sterownika, system sam od nowa wgrywa ww sterownik.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dodano po 13 [minuty]:

Dodam tylko, że wszystkie sterowniki zostały wgrane ze strony producenta:
    https://www.asus.com/pl/supportonly/F550LD/HelpDesk_Download/
    pieczara22
    Level 9  
    Źle napisałem. Wszystkie sterowniki zostały wgrane ze strony producenta laptopa. Tak jak widzisz nie ma tam sterownika do GeForca. Akurat ten próbuje wgrać co podałeś lecz nie mogę.
    Koderr
    Level 37  
    Sterownik mówi Ci (błąd, który zamieściłeś) że system operacyjny jest nieodpowiedni.
    Więc, albo nie jest to Win10, albo nie jest 64 bit.
    Innej opcji nie widzę.
    smiland
    Level 15  
    Odinstaluj najpierw pozostałości po sterownikach za pomocą display driver uninstaller i następnie zainstaluj sterownik nVidia.
    pieczara22
    Level 9  
    Zrobione, niestety nie przyniosło skutku. Spróbuje jeszcze zainstalować starszy sterownik.

Dodano po 25 [minuty]:

Trochę to dziwne. System sam zainstalował sobie sterownik od karty, ale jest on starszy od tego poprzedniego. Przed użyciem display driver uninstaller miałem sterownik z datą 14.11.2017. Teraz mi zainstalował sterownik z datą 15.02.2016. Udało się zainstalować czysty sterownik 388.43.

Dodano po 31 [minuty]:

GeForce Experience pokazuje mi ,że mam najnowszy sterownik 388.43 , a aktualnym jest 416.34
    tipmaniak
    Level 2  
    Witam, udało Ci sie rozwiązać ten problem ? Mam to samo ;/
    pieczara22
    Level 9  
    Niestety nie udało mi się rozwiązać problemu. Aktualnie posiadam wersje sterownika 391.35.
    pieczara22
    Level 9  
    Oto odpowiedź ze wsparcia producenta:
    Szanowny Kliencie ASUS,
    w odpowiedzi na zgłoszony problem, zalecamy ręczne odinstalowanie sterowników kart graficznych z poziomu menadżera urządzeń:
    Panel sterowania > Menadżer urządzeń > Karty graficzne > Karta graficzna [poz.2 i 1] - Odinstaluj urządzenie z zatwierdzeniem komunikatu dotyczącego usunięcia obecnie zainstalowanych sterowników.
    Ponowna instalacja sterowników:
    Menadżer urządzeń > menu: Akcja > Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu… .

Wszystkie sterowniki urządzeń dostarczane są przez system operacyjny Windows 10 i nie jest zalecane korzystanie z oprogramowania udostępnianego przez producentów kart graficznych ponieważ mogą nie działać prawidłowo pomimo zgodności pod względem nazwy komponentu.
    W związku z powyższym najnowsze oprogramowanie dostarczane jest z usługi Windows Update, proces aktualizacji może zostać zautomatyzowany przy użyciu asystenta aktualizacji.