Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Termet Minimax GCO-DP-13-10-18/21 - nie grzeje CWU

21 Paź 2018 10:12 504 7
  • Poziom 19  
    Kocioł nie grzeje cwu. Ustawiam np. na 50 C, zapala się płomień który jest mały i nie dogrzewa do zadanej temp., na wyświetlaczu widać jak powoli rośnie temperatura ale nie osiąga zadanej. Czasem w trakcie grzania potrafi wyłączyć i zapalić ponownie. Ciśnienie wody jest duże, piec po przełączeniu na ogrzewanie na kaloryfery załącza się prawidłowo i grzeje jak trzeba pełną mocą. Do problemu wezwałem serwisanta, wyczyścił wszystko i posprawdzał czujniki i stwierdził, że to panel sterujący jest problemem. Nie miał na podmianę więc dał sobie spokój i zrezygnował z dalszej naprawy. Zanim zakupię nowy panel chciałbym się upewnić czy jest uszkodzony oraz czy da się go naprawić we własnym zakresie. Serwisant sprawdził czujniki temp. więc założyłem, że są sprawne. Czyścił wymiennik wody użytkowej. Jedynie zainteresował mnie przetwornik przepływu na wejściu zasilania. mając oscyloskop sprawdziłem czy podawane są impulsy z tego przetwornika i jednak są. Idąc dalej sprawdziłem czy wchodzą do kontrolera PIC i jednak przychodzą. Co mógłbym sprawdzić jeszcze, czy to oznacza uszkodzony PIC?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Zamiast czujnika temperatury CWU (zakładam że taki jest) podepnij jakiś termistor NTC 10k albo chociaż rezystor, zobaczysz co się będzie działo.
  • Poziom 19  
    Podmieniłem na termistor ale to nic nie pomogło.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Zakamieniony wymiennik. Należy sprawdzić czy podczas poboru cwu obieg pierwotny jest rozgrzany do "czerwoności". Sprawdzamy wyjście z nagrzewnicy-wejście na pompę. To będzie świadczyło o tym że kocioł robi swoje i czeka na odbiór ciepła poprzez wymiennik.
  • Poziom 19  
    Obieg pierwotny nie nagrzewa się, płomień ma tylko wysokość ok. 2cm i po kilkunastu sekundach wyłącza się. Potem po chwili ponownie załącza mały płomień.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    jaka jest rezystancja czujnika ntc wody użytkowej ?
    Na ogrzewaniu możesz odpiąć modulator? kocioł pracuje dobrze?
  • Poziom 19  
    Nie mierzyłem czujnika ale odczyt jest prawidłowy, widać powoli rośnie temp.ale za wolno nie osiąga zadanej temp. Podmieniłem go na inny ale bez poprawy.
    Nie wiem jak odpiąć modulator, raczej jest sprawny bo ogrzewanie mieszkania działa prawidłowo.
  • Poziom 19  
    Wymiana sterownika załatwiła sprawę. Dokładnie nie wiem w czym był problem, może kontroler padł, któreś z jego wyjść.