Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Siemens EQ500 WM14T640NL/01 - stukanie podczas wirowania.

rafa1502 21 Oct 2018 11:37 1308 3
    rafa1502
    Level 6  
    Witam.

Pralka ma 2,5 roku, czyli dokładnie pół roku po gwarancji. :(
    Podczas wirowania na niskich obrotach coś zaczyna w pralce bardzo głośno stukać, jakby jakaś mała metalowa część obijała się w bębnie. Poniżej zamieszczam link do filmiku. Gdy pralka wchodzi na wyższe obroty to stukanie znika.
    https://www.youtube.com/watch?v=P5C060MqzFw
    Może ktoś się z takim czymś spotkał? Wyszukiwarka niestety nie pomogła.

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Witam.
    Sprawdzał kolega w filtrze pompy spustowej czy nie ma jakiegoś ciała obcego typu moneta, śrubka? Sprawdzić na programie odpompowanie wody czy dźwięk się pojawi.
    Jeśli tam będzie czysto to zdjąć pasek napędowy i ręcznie kręcąc bębnem nasłuchiwać czy te dźwięki się pojawią.
    rafa1502
    Level 6  
    Kenworth 18 wrote:
    Witam.
    Sprawdzał kolega w filtrze pompy spustowej czy nie ma jakiegoś ciała obcego typu moneta, śrubka? Sprawdzić na programie odpompowanie wody czy dźwięk się pojawi.
    Jeśli tam będzie czysto to zdjąć pasek napędowy i ręcznie kręcąc bębnem nasłuchiwać czy te dźwięki się pojawią.

Dzięki kolego :) tyle razy ten filtr czyściłem bo jakas chusteczka albo szmatka sie zablokowala ale tym razem o tym nie pomyślałem. Tyle hałasu o 20gr.
    rafa1502
    Level 6  
    Kenworth 18 wrote:
    Witam.

Dzięki kolego :) tyle razy ten filtr czyściłem bo jakas chusteczka albo szmatka sie zablokowala ale tym razem o tym nie pomyślałem. Tyle hałasu o 20gr.

Dodano po 7 [godziny] 11 [minuty]:

20gr w filtrze.