Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić priorytet CWU Vitodens 50W

21 Paź 2018 12:09 318 3
 • Poziom 2  
  Witam
  Chciałbym ustawić priorytet CWU w piecu viessmann vitodens 50 W. Czy ktoś może mi pomóc jak to zrobić? Jakie przyciski trzeba nacisnąc by wejśc w odpowiednie menu do ustawienia tego i jak to ustawić.
 • Poziom 10  
  Jaki masz typ Vitodensa? Z tego co się orientuje 050 wychodziły tylko w wersji dwufunkcyjnej więc kocioł załącza się w chwili odkręcenia kranu.
 • Poziom 2  
  Tak piec jest dwufunkcyjny. Latem, gdy odkręca się kran od razu praktycznie leci ciepa woda. Zima, gdy jest ogrzewanie włączone troche zlatuje zanim ciepła woda pojawi się w kranie.
 • Poziom 10  
  Priorytet C.W.U można ustawić w kotłach jednofunkcyjnych (i to nie we wszystkich- zazwyczaj jest to fabryczne ustawienie). U Ciebie nie ma takiej możliwości, kotły Vitodens 100 miały funkcje comfort/eco która odpowiadała za utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury na wymienniku natomiast 050 tej funkcji nie ma.

  Jeśli chodzi o drugą część Twojej odpowiedzi, że w lato woda jest "szybciej" może to mieć związek z szybkością przełączenia zaworu trójdrogowego. Zawór podczas pracy na C.O ustawia się w położeniu C.O- w chwili otwarcia kranu przełączenie tego zaworu nie trwa nie wiadomo ile ale sekunde- półtorej i być może to skutkuje dłuższym odczuciem czekania na ciepłą wode.