Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Asus VW192 - Piszczący monitor, który nie chce się włączyć.

21 Paź 2018 14:06 171 5
  • Poziom 5  
    MAM PROBLEM DOT. MONITORA ASUS

Witam. Przechodząc od razu do sedna, dostałem od kumpla monitor. Po podłączeniu go do prądu, ekran nie reaguję na nic, nic nie wyświetla, dioda statusu monitora szybko zapala się i gaśnie (tylko jeden raz, od podłączenia do prądu ) a sam monitor wydaje dziwny dźwięk, jakby gdzieś było zwarcie{?}/lub jakby cewki piszczały. {Dodatkowo napiszę, iż dźwięk wydobywa się z płytki, gdzie jest wejście VGA.) Dodam, iż monitor działał (według kumpla), lecz monitor był w kartonie w piwnicy.
    Pytanie to :
    -Czy mogę to naprawić na własną rękę ?
    -Czy wgl da się coś z tym zrobić ?

Dziękuję, i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dawidelk11 napisał:
    -Czy mogę to naprawić na własną rękę ?

Jeśli masz jakieś pojęcie o elektronice to pewnie tak. :D
    Na początek wizualne sprawdzenie zasilacza (kondensatory, spalone elementy)
    W dalszym etapie pomiary napięć i elementów aktywnych.
    I w przyszłości nie pisz tekstu wytłuszczonym drukiem. :cry:
  • Poziom 5  
    Okej. Właśnie otworzyłem go wczoraj, i wizualnie, nic nie jest popalone. Ewentualnie, co zobaczyłem, to lekko spuchnięte kondensatory, na płycie zasilającej. Lecz, czy to kondensatory by tak piszczały ? Dodając, nie mam specjalistycznych sprzętów, aby sprawdzić pomiary wszystkich elementów :/
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dawidelk11 napisał:
    Lecz, czy to kondensatory by tak piszczały ?

Nie, one nie piszczą.
    Jednak uszkodzony element (kondensator) powoduje niestabilną pracę przetwornicy i to ona piszczy.
    Wymień ten kondensator (wskazane wymienić wszystkie w tej gałęzi zasilania) i podejrzewam że monitor powróci do życia.
  • Poziom 5  
    Okej. Dziękuję za odpowiedź ! :D W Poniedziałek pójdę, i kupię dokładne kondensatory i je wymienię. Jeżeli dalej będzie coś nie tak, odezwę się. Pozdrawiam !
  • Poziom 5  
    Wymiana kondensatorów (na szczęście) dała dobre rezultaty ! Dziękuję, za pomoc !