Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KD-G351 - Dorobienie line-OUT

21 Paź 2018 14:14 192 3
  • Poziom 20  
    Witam szanownych forumowiczów

Radyjko te nie posiada fabrycznie wyjścia line-OUT. Kiedyś brat zamontował je w swoim Golfie, teraz dokładamy mu subwoofer. Wszystko jest oprócz wyjścia liniowego pod wzmacniacz. Sam wzmacniacz ma tylko wejście liniowe. Tak się zastanawiam - bo radio w głównej wtyczce ma trzy wolne piny a w radyjku znajdują się wyprowadzenia. Czy to by było aż tak proste, że wystarczyło by dołożyć trzy przewody z odpowiednimi końcówkami ?

JVC KD-G351 - Dorobienie line-OUT JVC KD-G351 - Dorobienie line-OUT

Na płytce drukowanej znajduje się też miejsce na gniazda wyjścia liniowego. Pewnie płytka wykorzystywana była do produkcji odbiornika z zamontowanym już wyjściem liniowym. Na płytce znajdują się też oznaczenia elementów. Czy wystarczyło by wlutować odpowiednie podzespoły oraz gniazdo aby doposażyć te radio w takie wyjście ? Czy może trzeba by wymieniać jakieś scalaki.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia płytki z miejscem na line-out oraz z numerem płytki.
    Może ktoś z was - szanowni forumowicze - ma schemat modelu z tym samym PCB i zainstalowanym fabrycznie line-out? Myślę, że chyba temat do ogarnięcia jest bo jeśli nie to trzeba będzie zainwestować w inny radioodbiornik
    Pozdrawiam

JVC KD-G351 - Dorobienie line-OUT JVC KD-G351 - Dorobienie line-OUT JVC KD-G351 - Dorobienie line-OUT
  • PCBway
  • Poziom 23  
    Najlepiej zakupić "Konwerter sygnału audio High to Low". Nie musisz wtedy ingerować w radio.
  • PCBway
  • Poziom 20  
    ... no myślałem o tym ale tak się zastanawiam nad jakością sygnału uzyskanego przez taki konwerter. Czytałem o nich i różnie z tym bywa. Należałoby kupić dobrej jakości konwerter i tu rodzi się pytanie czy nie lepiej dołożyć drugie tyle i kupić radio podobnej klasy z wyjściem RCA.
    Z racji mojej natury elektronika - kombinatora póki co poszukam jeszcze. Bardzo podobne jest radyjko KD-G441 i posiada właśnie wyjście RCA - być może zrobione na tej samej płycie co model KD-G351. Może posiada ktoś schemat tego radyjka?
  • Poziom 25  
    A czy przypadkiem wzmacniacz od subwoofera nie ma wyjścia akceptujacego sygnał o wysokim poziomie, dla głośników?