Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S80 D5 175 2006-2013 - Nie chce odpalic podejrzewam pompe paliwa volvo s80

21 Paź 2018 18:09 1074 6
  • Poziom 2  
    Witam cie Jaro oraz innych użytkowników S80 D5 2006>
    Wlasnie czytalem twój post na elektroda.pl i powiem ci szczeze ze jestes jedyna osoba która moze mi pomóc gdyz ja mam ten sam problem w moim volvo s80 D5.
    Prosze cie czy móglbys podzielic sie informacja co jest lub bylo przyczyna tego cholernego zjawiska ze pompa paliwa w baku odcinala sie.Faktycznie raz zapali a raz nie z przewaga na "nie".Jak już zapali silnik to można jeździć aż się paliwo nie skończy :)
    Mechanicy rozkladaja rece a ja bardzo lubie ten samochód i potrzebuje go.Mam wrazenie ze ta pompe odcina immobilizer lub jakis czujnik moze cisnienia paliwa jest walniety?
    Usunales usterke czy dalej jezdzisz na "chybil trafil moze odpali" :) bo ja juz dostaje goraczki i spale te auto wkrótce!
    Aku nowy,nic zaden blad na desce się nie wyświetla i nie ma znaczenia czy kasy ciepło czy zimno....jak nie chce odpalić to nie odpali a przyjdę na 2 godziny i odpali a później znowu 3 dni ciszy :((
    Dziekuje z góry i pozdrowionka
  • Poziom 24  
    Mam S40 i kiedyś mechanicy z niewiedzy "popsuli mi", po czym miałem problem z zapłonem.
    Okazało się że w przewodach paliwowych pozostało powietrze po wymianie filra paliwa.
    U Ciebie może tak być że powietrze pojawia się jak samochód postoi.
    Zaczął bym od sprawdzenia układu paliwowego. Jeśli można spalić cały bak paliwa
    to raczej wszystkie podzespoły są sprawne.
  • Poziom 2  
    Raczej to wykluczam ponieważ gdyby była zapowietrzona to by przynajmniej chodzila i było by ją słychać.Natomiast u mnie albo ją słychać jak przekrece stacyjkę na pozycję 2 to wiem że auto odpali a jeżeli przed zapaleniem jej nie słyszę to już wiem że nie zapali.Zamkne auto i jak wrócę za godzinę to pompa ożywa i auto zapala jak nigdy nic.
    Wydaje mi się że coś ją unieruchamia może jakieś zabezpieczenie jak immobilizer lub alarm albo moduł pada....a być może wystarczy nowy soft to komputera lub zaprogramować kluczyki do immobilisera tak naprawdę nie wiem co to może być.Jak mówię jak zapali to już chodzi aż do zgaszenia auta przeze mnie...
  • Poziom 2  
    Pompa była wymieniana 3 miesiące temu i [pochodzi od dealera Volvo..poza tym gdyby to pompa była to by stawała lub przerywała i płynna każda autem była by niemożliwa.Pompa jest nowa...a może [rzekaznik pompy?...tylko gdzie on jest..?? Generalnie jest mało wiadomości i porad na te,at tego modelu S80 P9D5 2010
  • Poziom 43  
    markal34 napisał:
    Generalnie jest mało wiadomości i porad na te,at tego modelu S80 P9D5 2010

Bo lamerki nie pakują tam swoich łapek.

Załóż żarówkę na przewody przy pompie na 2 m przewodach , będziesz widział czy jest napiecie na przewodach w chwili niepalenia.
  • Poziom 2  
    Auto naprawione przez serwis Volvo.
    Ściągnęli bak paliwa i kable które szły do pompy paliwa były przetarte i jeden prawie zerwany trzymał się na jednym zwoju.Usuneli usterkę koszt 374 funty.
    Dzięki wszystkim.