Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekierowanie portu-routr Huawei HG8245Q2.

TimER12 21 Oct 2018 21:22 3759 5
    TimER12
    Level 7  
    Witam, nie jestem za bardzo obcykany w zabawie z możliwościami internetu dlatego potrzebuję pomocy przy przekierowaniu portu. Chcę zrobić centralę domową na Arduino podłączonym do domowej sieci(Netia). Chcę mieć dostęp do centrali z "zewnątrz" i w tym celu chcę przekierować jeden port na Arduino. Wiem jakie jest IP urządzenia oraz posiadam IP zewnętrzne(tak mi się wydaje, wygląda tak: 77.253....).
    Czy ktoś wie jak to wszystko poustawiać żeby hulało.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    TimER12
    Level 7  
    Jeżeli ustawie to tak:
    To wtedy działa, czy tak może być? Czemu nie mogę zrobić to a inny port?
    calixto
    Level 22  
    Na jaki port chcesz mieć przekierowanie? Musisz wybrać user-defined i zdefiniować własny port/aplikację.
    TimER12
    Level 7  
    Jak zaznaczę user-defined i potem internal port number:50-50 i w external port number:50-50, to wtedy nie działa.
  • Helpful post
    calixto
    Level 22  
    Wchodzisz w zakładkę Forward Rules->Port mapping Configuration(lewe menu)->(i klikasz) New. Następnie ustawiasz:

- 'User defined'
    - zaznaczasz pole 'Enable Port Mapping'
    - wpisujesz swoją nazwę w 'Mapping Name:': forward_rule1
    - następnie wybierasz Wan Name: 3_INTERNET_R_VID_35
    - Internal host wybierasz swoje urządzenie podłączone do routera

Kolejnym krokiem jest kliknięcie pod tabelką 'Add'. Pojawi Ci się nowy formularz i w nim wpisujesz kolejno:
    - Protocol: TCP/UDP
    - External port number: 50 -- 50 (jeśli z zewnątrz będziesz się łączył na publiczny_IP_modemu:port_50)
    - Internal port number: 22 -- 22 (jeśli Twoje urządzenie ma ssh na porcie 22)
    - Add

Tyle powinno wystarczyć. Aha, modemy mają domyślnie wyłączony ping więc sprawdź połączenie łącząc się na dany port.
    Daj znać czy zadziałało.
    TimER12
    Level 7  
    Witam, dzięki za pomoc, po zrobieniu jak napisałeś nie działa ale zmieniłem INTERNAL PORT NUMBER: 80-80 i zaczęło działać.