Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ducato 2.3 96kW 2008 - Świeci check engine

22 Paź 2018 06:21 1398 3
  • Poziom 4  
    Szanowni koledzy proszę o radę.

W moim kamperze Ducato 2.3 96 kW 2008 210 tys. km po nastartowaniu włącza sie światło check engine , jednak nie pojawia sie to za każdym razem. Po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu silnika (5-6 razy) , swiatełko gaśnie. Samochód porusza się bez problemu. W silniku jest nowy EGR, nowa przepustnica. Korekcja na wtryskach jest chyba w normie ( 0,2-0,6 ). Profesjonalna diagnostyka Magnetti - Marelli i również MES po podłączeniu nie znajdują jakichkolwiek błędów. Po kasacji nie znalezionych błędów i kolejnym starcie światło check engine już nie świeci. Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady.
  • Poziom 4  
    W aucie wymieniłem EGR i przepustnicę.Stara przepustnica była z produkcji Wahler i miały wadę konstrukcyjną. Praktycznie wszyscy to zmieniali. Teraz mam nową produkcji Magneti Marelli no i było trzeba jeszcze kabelek do podłączenia.. Egr jest sterowany pod ciśnieniem , nie ma żadnego czujnika(Silnik EURO 4), więc jak tam programować. Przepustnica Magneti Marelli nie zauważyłem na korpusie żaden specialny kod. A kolega mechanik, który mi ją montował nic o programowaniu nie wspomniał. Czy czasami Egr i przepustnice nie trzeba programować tak jak się programują wtryskiwacze.