Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clatronic EWB 3281 - cieknie (pompa ?)

22 Paź 2018 08:05 312 7
 • Poziom 17  
  Kostkarce kończy się 5 rok i zaczęła cieknąć. Ponieważ cieknie (na razie delikatnie) tylko podczas pracy podejrzewam pompkę. Nie chce mi się jeszcze jej rozbierać nie mając w garści pompki zapasowej.
  Czy ktoś wie jaka pompka tam jest zamontowana i co ewentualnie można zamontować jako ersatz?
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Specjalista AGD
  Pierw rozbierz sprawdź co jest pięć a nie kupuj pompkę. Zazwyczaj guma w którą wsunięta jest pompka się zakamienia i tamtędy cieknie.
 • Poziom 17  
  Dzisiaj rozebrałem. Pompa jest O.K. Woda cofała się po metalowej rurce napełniającej wanienkę z wodą. Przeczyściłem rurkę, mocniej zagiąłem w dół i zacząłem testowanie. Na razie nie cieknie.
 • Poziom 17  
  Zrobiło kilkanaście porcji lodu i zaczęły się problemy. Teraz robi lód co któryś raz. Nie napełnia korytka z wodą do pełna w określony czasie i przerywa pracę sygnalizując "brak wody".
  Tak jakby spadła wydajność pompki ? Jest jakiś pomysł jak to poprawić? Wydłużyć czas napełniania korytka. Okamieniłem octem - bez rezultatu
  P.S. W głównym temacie: narazie nigdzie nie cieknie.
 • Poziom 2  
  Koledzy mam prośbę do Was czy możecie opisać jak demontuje się obudowę z tej kostkarki z tylną częścią obudowy niema problemu tylko jak zdjąć przednią ponieważ mi przecieka z pod przedniej cześć obudowy a nie mogę się tam dostać żeby sprawdzić gdzie przecieka.
 • Poziom 17  
  Okręcasz blachę (dół). Potem boki (rozpoławiasz); trochę siły i sprytu. Straty będą (stwardniałe plastyki) w zaczepach - więc ostry nóż aby je zamaskować przed i po składaniu.
  Potem warto odkręcić górę i na chama wyrwać. Wszystko na wierzchu będzie i można działać.
 • Poziom 2  
  Po odkręceniu śrub na dole kostkarki obudowa tylna schodzi bez problemu ale przednia niestety nie, siedzi tak mocno jak by była w całości z górą. Napisałeś "odkręcić blachę" to miałeś na myśli te śruby które trzymają obudowy boczne oraz nóżki bo do blachy jest montowana sprężarka oraz wiele innych pierdół.
 • Poziom 17  
  Przód z górą jest skręcony + zaczepy plastykowe (bodajże 3). Trochę siły. Mi jeden zaczep się ułamał. Bez niego też działa :P