Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - uzupełnianie formularza

thenorbert 22 Paź 2018 08:43 117 4
  • #1 22 Paź 2018 08:43
    thenorbert
    Poziom 2  

Witam,
    Mam pytanie odnośnie Excela.
    W pierwszym arkuszu mam gotowy szablon formularza, w drugim arkuszu mam wszystkie zgłoszenia (w każdym wierszu inne zgłoszenie).
    Chciałbym zrobić coś takiego, aby po wybraniu odpowiedniego zgłoszenia z listy, szablon formularza wypełniał się automatycznie w innym arkuszu. Mogłoby to być, np. po naciśnięciu odpowiedniego przycisku obok konkretnego zgłoszenia na liście lub, np. po wpisaniu w okienku numeru zgłoszenia.
    Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Domyślam się, że pewnie trzeba to zrobić przez VBA. Jakieś podstawowe działania w VBA kiedyś robiłem, jednak jakby ktoś był wstanie podrzucić mi jakieś wskazówki to będę wdzięczny. Jeśli zna ktoś inny sposób to również będę wdzięczny.

0 4
  • #2 22 Paź 2018 09:08
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Jak wstawisz przykładowy arkusz to może łatwiej Ci będzie pomóc. Bez tego - tak jak mówisz, możesz kombinować w VBA - w VBA da się zrobić większość takich rzeczy.

0
  • #3 22 Paź 2018 09:27
    thenorbert
    Poziom 2  

Nie mogę wstawić konkretnego arkusza, ale wstawiam uproszczony przykładowy, który mam nadzieję pozwoli dokładniej zrozumieć co mam na myśli.
    Opisałem wszystko w pliku. Nie jest to chyba jakieś bardzo skomplikowane do zrobienia, ale jakoś nie miałem dawno styczności z VBA.

0
  • #4 22 Paź 2018 22:27
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Moja propozycja wygląda tak - klikasz dowolną komórkę w rzędzie opisującym dane zlecenie, klikasz przycisk. Makro kopiuje wszystkie cztery pozycje z aktualnie wybranego rzędu do arkusza o nazwie formularz w odpowiednie miejsca.

0
  • #5 23 Paź 2018 07:20
    thenorbert
    Poziom 2  

Dzięki bardzo za pomoc, póki co zrobiłem to na zasadzie 'wyszukaj.pionowo' ale to jest to o co mi chodziło :)

0