Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - uzupełnianie formularza

thenorbert 22 Paź 2018 08:43 117 4
 • #1 22 Paź 2018 08:43
  thenorbert
  Poziom 2  

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie Excela.
  W pierwszym arkuszu mam gotowy szablon formularza, w drugim arkuszu mam wszystkie zgłoszenia (w każdym wierszu inne zgłoszenie).
  Chciałbym zrobić coś takiego, aby po wybraniu odpowiedniego zgłoszenia z listy, szablon formularza wypełniał się automatycznie w innym arkuszu. Mogłoby to być, np. po naciśnięciu odpowiedniego przycisku obok konkretnego zgłoszenia na liście lub, np. po wpisaniu w okienku numeru zgłoszenia.
  Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Domyślam się, że pewnie trzeba to zrobić przez VBA. Jakieś podstawowe działania w VBA kiedyś robiłem, jednak jakby ktoś był wstanie podrzucić mi jakieś wskazówki to będę wdzięczny. Jeśli zna ktoś inny sposób to również będę wdzięczny.

  0 4
 • #2 22 Paź 2018 09:08
  dt1
  Moderator - Komputery Serwis

  Witaj. Jak wstawisz przykładowy arkusz to może łatwiej Ci będzie pomóc. Bez tego - tak jak mówisz, możesz kombinować w VBA - w VBA da się zrobić większość takich rzeczy.

  0
 • #3 22 Paź 2018 09:27
  thenorbert
  Poziom 2  

  Nie mogę wstawić konkretnego arkusza, ale wstawiam uproszczony przykładowy, który mam nadzieję pozwoli dokładniej zrozumieć co mam na myśli.
  Opisałem wszystko w pliku. Nie jest to chyba jakieś bardzo skomplikowane do zrobienia, ale jakoś nie miałem dawno styczności z VBA.

  0
 • #4 22 Paź 2018 22:27
  dt1
  Moderator - Komputery Serwis

  Moja propozycja wygląda tak - klikasz dowolną komórkę w rzędzie opisującym dane zlecenie, klikasz przycisk. Makro kopiuje wszystkie cztery pozycje z aktualnie wybranego rzędu do arkusza o nazwie formularz w odpowiednie miejsca.

  0
 • #5 23 Paź 2018 07:20
  thenorbert
  Poziom 2  

  Dzięki bardzo za pomoc, póki co zrobiłem to na zasadzie 'wyszukaj.pionowo' ale to jest to o co mi chodziło :)

  0