Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Automatyka bramy Camehome HG600 nie reaguje na wywołania pilotem

RyszardS49 22 Oct 2018 14:58 2661 9
    RyszardS49
    Level 5  
    Witam

Automatyka HG600 została skalibrowana, zaprogramowany przycisk i się świeci, bateria wymieniona a punkt na wyświetlaczu obudowy nie reaguje. Została również wymieniona płytka sterująca. Proszę o wskazanie potencjalnego problemu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ryszard
    zybex
    Helpful for users
    Tu był podobny temat. Jest tam mowa o ustawieniach krańcowych, które mają istotne znaczenie. Link
    Mstasik
    Level 20  
    Na jaką płytkę sterującą wymieniłeś ?
    Jakie piloty są w zestawie ?
    Jeśli wymieniłeś karte czestotliwości np na oryginalną CAME AF43SP piloty SP2 lub SP4 zaprogramuj bezpośrednio na karcie.
    RyszardS49
    Level 5  
    Drogi Kolego,po wciśnięciuPROG dioda w górnym rogu zapala się na czerwono. Z szacunkiem RyszardS49.
    Mstasik
    Level 20  
    Koego #RyszardS49,
    Czy po wpięciu do elekrtroniki oryginalnej płytki i przyczyśnięciu przycisku PROG na automacie, zapala się czerwona dioda w samym rogu wyświetlacza ?

Dodano po 1 [minuty]:

Koego #RyszardS49,
    Czy po wpięciu do elekrtroniki oryginalnej płytki i przyczyśnięciu przycisku PROG na automacie, zapala się czerwona dioda w samym rogu wyświetlacza ?
    Mstasik
    Level 20  
    W takim razie naciśnij przycisk PROG (zapali się dioda)
    - przyciśnij przycisk na SP2 lub SP4
    - przyciśnij ponownie ten sam przycisk pilota
    - przyciśnij PROG na automacie.
    Przycisk pilota powinien zadziałać jeśli brama jest ustawiona (tzn ma ustawiony stan OTWARTA i ZAMKNIĘTA)
    RyszardS49
    Level 5  
    Mstasik wrote:
    W takim razie naciśnij przycisk PROG (zapali się dioda)
    - przyciśnij przycisk na SP2 lub SP4
    - przyciśnij ponownie ten sam przycisk pilota
    - przyciśnij PROG na automacie.
    Przycisk pilota powinien zadziałać jeśli brama jest ustawiona (tzn ma ustawiony stan OTWARTA i ZAMKNIĘTA)

Wszystko co wymieniłeś już zrobiłem i nie ma otwierania z pilota a otwieram przciskiem dzwonkowym,punkty krańcowe są ustawione.
    Mstasik
    Level 20  
    A co się dzieje na automacie (zobacz wyświetlacz) kiedy naciskacz zaprogramowany do niego przycisk pilota ?
    RyszardS49
    Level 5  
    Koledzy Forumowicze,dziękuję bardzo za porady,sugestie,przez które jestem jeszcze bardziej mądrzejszy co do usuwania usterek.Nie wiedziałem co to SP2,SP4.Przy zakupie pilota SPACE dowiedziałem się ,że ja używałem nieorginalnego,który był identyczny(prawie)jak pilot Systec z roku 2007,a kupiłem od firmy montującej bramy i automatykę - oczywiście i zamontowali.Niestety była ona z Kielc a nie z Białegostoku.W tej chwili operuję pilotem SPACE SP2 i jest w porządku.Serdecznie dziękuję i pozdrawiam,RyszardS49.