Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lifebook E8420 - Rejestracja XP

22 Oct 2018 15:22 405 6
  • Level 10  
    Witam.
    Proszę o informację, czy przejdzie rejestracja w MS systemu kupionego z ogłoszenia o treści:
    cyt.. "oryginalny Windows XP Professional 2002 SP2 PL
    wersja dla komputerów Fujitsu - z dodatkiem Service Pack 2
    opakowanie nie było otwarte.."
    zakładając, że to prawda, na Fujtsu Siemens Lifebook E8420.
    Chyba był na nim Win7.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • SterControlSterControl
  • Level 16  
    Witaj,

z tego co jest mi wiadome to od 2014 roku oficjalne wsparcie dla windows xp zostało wyłączone a co się z tym wiąże - nie ma możliwości aktywacji a co najważniejesze - kupienia tego systemu do użytku profesjonalnego.

Wersja, o której mowa prawdopodobnie należała do pakietu z jakimś laptopem marki Fujitsu ale wątpię szczerze by była dostępna tylko dla laptopów fujistu. Ewentualnie z jakąś paczką sterowników pod dany laptop Fujitsu.

Wracając do pytania, z tego co wiem to windows xp już nie da się nawet aktywować. Jedynie podając klucz podczas instalacji można go aktywować offline.

Jeśli nie mam racji proszę mnie poprawić.
  • SterControlSterControl
  • Level 10  
    Hm.. numer 22-5941999 odpowiada. Kiedyś kilka razy dzwoniłem po wymianach w PC stacjonarnych (ale to było dawno) i przez sieć zostawał aktywowany.
    Czytałem przed napisaniem tego postu, że ktoś tam aktywował XP (ale chyba po wymianie składnika a nie na innym).
    W moim przypadku jest wiele pytań:
    - czy w ogóle jest możliwa aktywacja
    - jak była na win7 (zakładam, że tak bo go odkupiłem) to czy przejdzie powtórna na XP
    - jeżeli nie to czy jest wyjście na XP (na niego), itd..
  • Moderator of Computers service
    lunapark wrote:
    czy przejdzie rejestracja w MS systemu kupionego z ogłoszenia o treści:
    cyt.. "oryginalny Windows XP Professional 2002 SP2 PL
    wersja dla komputerów Fujitsu - z dodatkiem Service Pack 2
    opakowanie nie było otwarte.."
    zakładając, że to prawda, na Fujtsu Siemens Lifebook E8420.
    Chyba był na nim Win7.

Jeśli na komputerze był fabrycznie Windows 7 preinstalowany przez producenta, to ma on wpis tablicę SLIC w wersji 2.1, a Windows XP korzystał z wersji 1.0 - więc nie aktywuje się, bo na komputerze była przypisana licencja dla innego systemu operacyjnego.

siasku wrote:

z tego co jest mi wiadome to od 2014 roku oficjalne wsparcie dla windows xp zostało wyłączone a co się z tym wiąże - nie ma możliwości aktywacji a co najważniejesze - kupienia tego systemu do użytku profesjonalnego.

Jeszcze miesiąc temu bez problemu aktywowałem Windows XP - zakończenie wsparcia nie oznacza zakończenia możliwości aktywowania swojego zakupionego systemu.

siasku wrote:
    Wersja, o której mowa prawdopodobnie należała do pakietu z jakimś laptopem marki Fujitsu ale wątpię szczerze by była dostępna tylko dla laptopów fujistu. Ewentualnie z jakąś paczką sterowników pod dany laptop Fujitsu.

Na laptopach Fujitsu z właściwie zapisaną licencją w BIOS nie będzie wymagała ta wersja aktywacji, w przeciwieństwie do wersji retail ze sklepu.

siasku wrote:
    Wracając do pytania, z tego co wiem to windows xp już nie da się nawet aktywować. Jedynie podając klucz podczas instalacji można go aktywować offline.

Jeśli nie mam racji proszę mnie poprawić.

Aktywacja Offline jest wykonywana przez telefon, więc skoro się da aktywować offline, to Kolega zaprzecza sam sobie.

lunapark wrote:
    - czy w ogóle jest możliwa aktywacja

W ogóle jest, posiadając poprawny klucz licencyjny.

lunapark wrote:
    - jak była na win7 (zakładam, że tak bo go odkupiłem) to czy przejdzie powtórna na XP

Nie, gdyż laptop nie ma zapisanej licencji na ten system (chyba że kupi się licencję z kluczem, który zadziała)
    lunapark wrote:
    - jeżeli nie to czy jest wyjście na XP (na niego), itd..

Można kupić niebrandowanego Windowsa XP, nie musi być dla laptopa Fujitsu.
  • Level 10  
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Proszę jeszcze o uściślenie informacji.
    Czy zakup na znanym portalu nalepki 'niebrandowanego Windowsa XP' załatwia temat albo jest to tylko "ściema"?
    Czyli inaczej mówiąc, czy XP na moim Lifebook E8420 będzie legalny?
    Dziękuję.
  • Moderator of Computers service
    Czy będzie legalny to będzie zależeć od tego, jaką nalepkę kupisz. Jak kupisz używaną od wersji OEM to nie będzie to zgodne z licencją oprogramowania, więc teoretycznie nielegalne, pomijając możliwy problem aktywacji.

Jak kupisz nalepkę, która nie była wcześniej aktywowana,, nie jest zerwana z brandowanego komputera, dostaniesz do tego rachunek (i powinieneś do tego jeszcze dostać nośnik instalacyjny), to wtedy to powinno być legalne.
  • Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź, wszytko jasne.