Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Rozdzielać Hydrauliczny RBS 10 - Dołożenie kolejnej sekcji z zamkiem

22 Paź 2018 21:45 723 4
  • Poziom 7  
    Witam. W swoim ciągniku MF 255 pracuję hydrauliką z silnikiem hydraulicznym. Aby łatwiej się pracowało wymyśliłem do jednosekcyjnego rozdzielacza RBS 10 R 12 0 P (praca z siłownikiem jednostronnego działania i dwustronnego) dołożyć sekcję z zatrzaskiem. Kupiłem taką używaną i mam trudności ze złożeniem :) Wygląda to tak: kiedy próbuję złożyć sekcje i dopasowuję pod względem wyjść na hydraulikę oraz dzwigni sterującej wychodzi że połówki sekcji mają się stykać ze sobą stronami z oryngami - nieprawidłowo. Kiedy zaś dopasuje prawidłowo połówki sekcji to wignia sterująca jest na dole :)

Teraz moje pytanie czy mogę rozebrać sekcję i jej wnętrzności włożyć odwrócone o 180* ??? :) korpusy wydają się być symetryczne.

Rozdzielać Hydrauliczny RBS 10 - Dołożenie kolejnej sekcji z zamkiem Rozdzielać Hydrauliczny RBS 10 - Dołożenie kolejnej sekcji z zamkiem Rozdzielać Hydrauliczny RBS 10 - Dołożenie kolejnej sekcji z zamkiem Rozdzielać Hydrauliczny RBS 10 - Dołożenie kolejnej sekcji z zamkiem
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam,
    przełożyć możesz bez problemu, pamiętaj tylko o suwaku, aby go delikatnie wyciągnąć i włożyć z drugiej strony. Tak aby oringi się nie uszkodziły i uważaj na sprężyny.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam.
    Z tego co pamiętam to w tych rozdzielaczach typu rbs 10, 20 itp były suwaki bez oringów(bez uszczelnień). A jedyne uszczelnienia jakie w nim były to te znajdujące się po zewnętrznych stronach rozdzielacza. Suwak był gładki i przy składaniu ważne aby nie wbijać go na siłę, oraz aby podczas wkładania niego nie dostały się tam drobinki zabrudzenia gdyż może to spowodować jego uszkodzenie. Warto przy rozbieraniu uważać na sprężyny gdyż mogą być mocno napięte(w niektórych rozdzielaczach).
    Co do samej dźwigni to można ją ułożyć w każdej pozycji.
  • Poziom 7  
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Prosta robota, tak jak napisane wyżej wystarczyło zamontować odwrotnie "bebechy" i wszystko działa :)
  • Poziom 7  
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Prosta robota, tak jak napisane wyżej wystarczyło zamontować odwrotnie "bebechy" i wszystko działa :)