Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Megane Coupe - Kontrolka świec/nie pali na 1 garczek

23 Paź 2018 03:26 420 10
  • Poziom 3  
    Witam otóż od 2 lat jestem,a raczej byłem szczęśliwym posiadaczem renault megane coupe w wersji silnikowej 2.0 16v IDE o mocy 140koni(ponoć jeden z gorszych)
    Co prawda auto mnie nigdy nie zawiodło,lecz robi dosyć sporo kilometrów rocznie.A mój problem nastąpił podczas jazdy,w trasie,króciutko opisze przebieg zdarzeń:
    -auto momentalnie spadło z obrotów poniżej 3tysięcy
    -zapaliła sie kontrolka świec
    Nie wiedziałem co sie dzieje wiec zjechałem na bok,zgasiłem auto,odczekałem chwile i po chwili odpaliłem je spowrotem.Lecz problem pozostał.
    Na chwile obecną samochód nie pracuje na 1cylindrze(iskra jest)
    Nie wkręca sie powyżej 3 tysięcy obrotów na każdym biegu,na luzie rownież(odcina go zupełnie jakby miał procedurę startu,zupełnie tak samo to brzmi),od czasu do czasu lubi zgasnąć podczas jazdy.
    Mam związane rece
    Wymieniłem świece,przewody,cewkę,filtr paliwa,wtryski zostały sprawdzone i maja sie dobrze,ciśnienie na wszystkich cylindrach w normie.Nie mam bladego pojecia co dalej robić.Moze ktos miał podobny problem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Ciśnienie sprężania mierzyłeś? Wstaw fotkę tej kontrolki bo nie kojarzę. Diagnostykę robiłeś?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Remson23 napisał:
    Wymieniłem świece,przewody,cewkę,filtr paliwa,wtryski zostały sprawdzone i maja sie dobrze,ciśnienie na wszystkich cylindrach w normie.Nie mam bladego pojecia co dalej robić.Moze ktos miał podobny problem.
    Nic nie sprawdziłeś, powymieniałeś zbędnie części tylko. Po pierwsze - prosze poprawić temat - slangu tutaj nie używamy. Po drugie diagnostyka - odczyt błędów, będzie wiadomo od czego kontrolka się zapaliła.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Józef18 napisał:
    Jestem ciekaw jak wygląda kontrolka świec w samochodzie benzynowym.
    Ja też. Chyba chodzi o ,,Check Engine"? A przyczyna - zawieszony zawór ssacy na któryms cylindrze.(garczku :D ).
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Chyba chodzi o ,,Check Engine"? A przyczyna - zawieszony zawór ssacy na któryms cylindrze
    Przecież to ta porażka z bezpośrednim wtryskiem - przyczyn tam może być wiele.
  • Poziom 3  
    robokop napisał:
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Chyba chodzi o ,,Check Engine"? A przyczyna - zawieszony zawór ssacy na któryms cylindrze
    Przecież to ta porażka z bezpośrednim wtryskiem - przyczyn tam może być wiele.

Jeśli nic jej nie pomoże najwyraźniej tej ,porażki, nastał już czas. To 18sto letnie auto,310 tysięcy przebiegu,swoje juz wyjeździła
    Jeżeli nic jej juz nie uratuje to pójdzie na żyletki,postanowiłem poradzić sie tutaj ponieważ mam sentyment do tego auta.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @robokop Rob, czy ta inkryminowana kontrolka pośrodku, to nie jest podgrzewacz sondy λ ? Nie znam tego auta, a zawsze można się czegoś dowiedzieć .
  • Pomocny post
    Poziom 43  
  • Poziom 3  
    Autko właśnie wróciło z zabiegu
    Przyczyny
    -cos z biegiem jałowym
    -sonda
    -problem z czujnikiem przy przepływomierzu? Jakos tak,Renatka została na warsztacie i jak dobrze pójdzie wyjedzie pod koniec tygodnia.
    Trochę zabawy jest,w kazdym razie dziekuje bardzo za pomoc i dobre chęci
    Temat do zamknięcia :)