Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne włączanie sprzętu jednym przyciskiem?

23 Paź 2018 10:31 492 4
  • Poziom 11  
    Codziennie tracę dużo czasu na to aby włączyć i wyłączyć sprzęt w domowym studio, 2 monitory, klawiaturę sterującą i interfejs. Chciałem uprościć sobie zadanie do włączania tylko jednego przycisku w przedłużaczu wielogniazdkowym, do którego wszystko miałbym podłączone, ale nie wiem czy takim rozwiązaniem z czasem nie zepsuję sprzętu? Np. w monitorach Adam A77X, gdy włączę je pierwsze a następnie interfejs TC Helicon VoiceLive Rack, to słyszę w monitoriach głośny krótki trzask. Nie przeszkadza mi to, ale chciałem zapytać się czy takie włączenie wszystkiego w jednej chwili nie zepsuje czegoś? Wielkie dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Witam,
    Proponował bym zrobienie tego na dwóch listwach. Do jednej połączasz wszystkie urządzenia typu wzmacniacz oprogramowanie a do drugiej odbiorniki czyli w tym przypadku monitory.
    W pierwszej kolejności odpalaj interfejs a na końcu monitory.
    Ktoś kiedyś mi wspominał o listwie zasilającej do systemów PA które włączają urządzenia z opóźnieniem, ale nie mogę się tego teraz doszukać.
  • Poziom 11  
    Dzony2 napisał:
    Witam,
    Proponował bym zrobienie tego na dwóch listwach. Do jednej połączasz wszystkie urządzenia typu wzmacniacz oprogramowanie a do drugiej odbiorniki czyli w tym przypadku monitory.
    W pierwszej kolejności odpalaj interfejs a na końcu monitory.
    Ktoś kiedyś mi wspominał o listwie zasilającej do systemów PA które włączają urządzenia z opóźnieniem, ale nie mogę się tego teraz doszukać.

Bardzo dziękuję Dzony2 za obszerne informacje. Rozumiem że listwa to jeden przedłużacz wielogniazdkowy, więc wystarczą 2 takie przedłużacze. Jeszcze raz dziękuję.