Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNIDEN UBC 125 XLT - Bardzo niska czułość / potrzebny schemat

austin007 23 Oct 2018 12:14 1674 2
Tespol
    austin007
    Level 17  
    Na stole mam uszkodzonego UNIDENa UBC 125 XLT. Robię go dla siebie (głównie interesuje mnie Airband, 2m, 27Mhz i 150 MHz)
    Z tego , co czytałem jest tam potrójna przemiana częstotliowści
    Zwykle padają z mojego doświadczenia na wejściu diody ew tranzystory i dalej filtry w przypadku takich objawów.

Skaner niemal głuchy. Podłączona antena CB (na szybko) - słychać tylko silne sygnały i to z anteny zew, cicho, ale czytelne - modulacja AM
    Odebrane poprawnie TX z pasma CB i mniej czytelnie 128.800 MHz. Oba AM.
    Sprawdziłem też na paśmie PMR - modlulacja FM - coś tam słychać, z walkie-tokie PMR zatyka mi stopień wej. - więc do sprawdzenia jeszcze.

Syntez więc wygląda ok, demodulator AM,FM też.- chyba ,że uwalone są filtry.
    Przed demodulatorem NJM2552 jest filtr oznaczony jako CEC 5k 21.300S. W samym układzie demodulatora filtr ceramiczny C50E CQ a

Dużo wcześniej chyba za filtrami pasmowymi są dwa flitry (?) oznaczone jako 592P7 i 591 SK (smd , metalowe)
    Ustawiona częstotliwość zgodna z nadawaną więc PLL ok.

Byłbym wdzięczny za schemat nie wspominając o service manual. Chociaż RF. Ew rozszyfrowanie filtrów i jakie tam są pośrednie.
    Może ktoś spotkał się podobnymi objawami w tych skanerach - typowe usterki etc.
    Dysponuję tylko rosyjskim oscyloskopem do 20MHz.

Z góry dzięki .
    Pozdrawiam

UNIDEN UBC 125 XLT - Bardzo niska czułość / potrzebny schemat UNIDEN UBC 125 XLT - Bardzo niska czułość / potrzebny schemat . Dość selektywnie.
  • Tespol