Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CyberGhost VPN podłączenie sieci domowej

23 Paź 2018 09:38 225 14
  • Poziom 6  
    Podbijam temat, udało się komuś łączyć wszystkie urządzenia z domu przez vpna (np. cyberghost) . ?
    Pozdrawiam
  • SterControl
  • Poziom 37  
    Centris napisał:
    Podbijam temat, udało się komuś łączyć wszystkie urządzenia z domu przez vpna (np. cyberghost) . ?
    Pozdrawiam

Napisz co chcesz osiągnąć.
  • Poziom 6  
    m.jastrzebski napisał:
    Centris napisał:
    Pozdrawiam

Zainstalowac VPNa na laptopie albo jakimś routerze i udostępniać takie połączenie sieciowe. Chcę osiągnąć większę bezpieczeństwo wszystkich urządzeń domowych łączących się z siecią i dowolną zmianę lokalizacji.
  • Poziom 37  
    Centris napisał:
    m.jastrzebski napisał:
    Centris napisał:
    Pozdrawiam

Zainstalowac VPNa na laptopie albo jakimś routerze i udostępniać takie połączenie sieciowe. Chcę osiągnąć większę bezpieczeństwo wszystkich urządzeń domowych łączących się z siecią i dowolną zmianę lokalizacji.

Swoją virtualną lokazlizację zmienisz na taką jak ma serwer VPN. Czasem jest to przydatne, czasem blokuje dostęp do róznych treści- połaczysz się z serwerem niemkickim chcby i już pewnych rzeczy na polskojezycznych serwisach nie obejrzysz.

Bezpieczeństwa nie zmienisz bo niby czemu. To nie jest firewall albo program antywirusowy. Przez tunel VPN też możesz wejść na jakąś lewą strone i naściągać wirusów czy trojanów. Tunel Cię przed tym nie zabezpieczy.

W gratisie odstaniesz wolniejsze działanie.
  • Poziom 43  
    m.jastrzebski napisał:
    Przez tunel VPN też możesz wejść na jakąś lewą strone i naściągać wirusów czy trojanów. Tunel Cię przed tym nie zabezpieczy.

Autorowi idzie pewnie bardziej o ochronę przed szpiegowaniem czy podglądaniem Go co robi w internecie.
    m.jastrzebski napisał:
    W gratisie odstaniesz wolniejsze działanie.

Które wynika przez trasowanie i kodowanie ruchu przez VPN.
    Ale to nie tylko to, będzie też wolniej, bo na słabym wręcz dychawicznym routerku za 100 zł będzie on miał wykorzystane wszystkie zasoby na 100% (a jest tam słaby procesor, mało RAM a wszystko jest w nim obliczane softwerowo).
  • SterControl
  • Poziom 37  
    KOCUREK1970 napisał:
    m.jastrzebski napisał:
    Przez tunel VPN też możesz wejść na jakąś lewą strone i naściągać wirusów czy trojanów. Tunel Cię przed tym nie zabezpieczy.

Autorowi idzie pewnie bardziej o ochronę przed szpiegowaniem czy podglądaniem Go co robi w internecie.

W końcu jego ruch tunel opuści, więc....

Po drugie. Zakładam, że autor nie chce ukryć jakiejść niecnej działalności przed organami. Bez VPN'a wszystkie jego połączenia na rok czasu zaloguje ISP. Udostępni tylko policji/sądowi na życzenie. A teraz przy VPN'e owszem ISP nie zobaczy kto, gdzie i kiedy, zaś jakiś dostawca (pewnie darmowej) usługi VPN na antypodach zobaczy. Co z tym zrobi? A tego to już najstarsi górale nie wiedzą. Tyle w kwestii ochrony. Jak sobie uświadomić, że otwieramy tunel pomiedzy komputerem jakimś dostawcą VPN gdzieś, często za darmo, darmowym softem.... Ja w kwestii bezpieczeństwa i ochrony przedz szpiegowaniem NIE mam więcej pytań.
  • Poziom 43  
    m.jastrzebski napisał:
    W końcu jego ruch tunel opuści, więc....

Co się wydarzy tego nawet górale nie wiedzą.
    m.jastrzebski napisał:
    Po drugie. Zakładam, że autor nie chce ukryć jakiejść niecnej działalności przed organami. Bez VPN'a wszystkie jego połączenia na rok czasu zaloguje ISP. Udostępni tylko policji/sądowi na życzenie. A teraz przy VPN'e owszem ISP nie zobaczy kto, gdzie i kiedy, zaś jakiś dostawca (pewnie darmowej) usługi VPN na antypodach zobaczy. Co z tym zrobi? A tego to już najstarsi górale nie wiedzą. Tyle w kwestii ochrony. Jak sobie uświadomić, że otwieramy tunel pomiedzy komputerem jakimś dostawcą VPN gdzieś, często za darmo, darmowym softem.... Ja w kwestii bezpieczeństwa i ochrony przedz szpiegowaniem NIE mam więcej pytań.

Odpowiem tak - jak się korzysta z oferty darmowej, to trzeba mieć tego świadomość. A jak z oferty płatnej, to tu też w sumie nie ma żadnej gwarancji niczego.
    Pozostaje VPN poza UE, USA i każdym krajem z którym owi mają jakiekolwiek umowy.
  • Poziom 37  
    KOCUREK1970 napisał:

Odpowiem tak - jak się korzysta z oferty darmowej, to trzeba mieć tego świadomość. A jak z oferty płatnej, to tu też w sumie nie ma żadnej gwarancji niczego.
    Pozostaje VPN poza UE, USA i każdym krajem z którym owi mają jakiekolwiek umowy.
    Dokładnie o tym pisze. Ukrywanie swojego ruchu za VPNem moim zdaniem wynika albo z chęci ukrycia czegoś "nielegalnego" albo chorobliwym (moim zdaniem) dbaniem o prywatność. Ale chorobliwe dbanie o prywatność nie licuje do tych problemów co wyżej, że na dobreą sprawę NIC nie wiadomo.
  • Poziom 43  
    m.jastrzebski napisał:
    Ukrywanie swojego ruchu za VPNem moim zdaniem wynika albo z chęci ukrycia czegoś "nielegalnego" albo chorobliwym (moim zdaniem) dbaniem o prywatność.

Ale z drugiej strony sam popatrz - co byś np. na smartfonie nie zainstalował czy uruchomił chce PEŁNEGO dostępu do wszystkich zasobów w telefonie (kontakty, nr telefonów, SMS).
    Po co to komu, po co komu wiedzieć co piszę w SMS i gdzie dokładnie jestem, po co komu wiedzieć gdzie jestem ja sam - co to ma wspólnego z oferowaną usługą, aplikacją czy czymkolwiek innym.
    Gdy nie było takiej inwigilacji, nikt nie czuł potrzeby czy konieczności się "ukrywać" - to NIE klienci czy zwykli ludzie to spowodowali, tylko bezczelność włażenia korporacji ze swoją chciwością w każdy aspekt naszego życia.
  • Specjalista Sieci, Internet
    KOCUREK1970 napisał:
    Ale z drugiej strony sam popatrz - co byś np. na smartfonie nie zainstalował czy uruchomił chce PEŁNEGO dostępu do wszystkich zasobów w telefonie (kontakty, nr telefonów, SMS).
    Po co to komu, po co komu wiedzieć co piszę w SMS i gdzie dokładnie jestem, po co komu wiedzieć gdzie jestem ja sam - co to ma wspólnego z oferowaną usługą, aplikacją czy czymkolwiek innym.
    Gdy nie było takiej inwigilacji, nikt nie czuł potrzeby czy konieczności się "ukrywać" - to NIE klienci czy zwykli ludzie to spowodowali, tylko bezczelność włażenia korporacji ze swoją chciwością w każdy aspekt naszego życia.

Podaj przykład sensownej aplikacji (nie jakiegoś śmiecia) która żąda wyższych uprawnień niż powinna.
  • Poziom 39  
    A nikt nie pomyślał, że autor po prostu chce się łączyć ze swoją siecią domową bez ustawianie przekierowań i do tego bezpiecznym szyfrowanym tunelem.
    Ja tak robię sobie poprzez serwer OpenVPN na moim domowym routerze. Wystarczy jeden port UDP na zewnątrz.
    Np. na telefonie apka OpenVPN Client i działam sobie jak bym był w domu nie przejmując się skąd i przez co się łączę. Oglądam filmy z mojego smb czy ftp. Nie obawiam się, że ktoś mi wejdzie na lipnie zabezpieczony rejestrator CCTV czy też na inne usługi itp. I to jest według najlepsze wykorzystanie VPNa. I myślę, że po to jest potrzebny autorowi ten VPN.
    Więc moja rada: Jeśli masz publiczne IP buduj własny VPN, a nie kupuj. No chyba, że niem masz publicznego (bo masz np. internet LTE) to wtedy sobie kupuj, ale klienta stawiaj też na routerze. Na przyklad na OpenWrt.
    Ale on chce żeby wszystkie urządzenia wychodziły na świat przez VPN z innego IP a nie łączyć się do sieci domowej. Więc musi postawić klienta VPN do jakiejś usługi tego typu np. Cyberghost, Windscribe. Ale to nie ma większego sensu. Tak poza tym to polecam używać OpenVPN przez TCP - jest mniej problematyczny.
  • Poziom 43  
    makosuu napisał:
    Podaj przykład sensownej aplikacji (nie jakiegoś śmiecia) która żąda wyższych uprawnień niż powinna.

Każda apka Google.
    Zresetuj sobie ustawienia aplikacji i zobacz jakich uprawnień żądają i jak jest to uzasadnione.
    Sprawdziłem np. Chrome Canary. Sporo ma uprawnień ale wiem po co, np. nagrywanie dźwięku by móc używać mikrofonu w przeglądarce, lokalizacja dla stron które to używają (można decydować które konkretnie mogą i nie). Dostęp do pamięci by zapisywać pobrane pliki itd. Każde uprawnienie jest poparte jakąś funkcją. A że wygląda strasznie że przeglądarka może robić zdjęcia i nagrywać dźwięk - uprawnienia androida. Sklep Google Play może np. wysyłać smsy by płacić za aplikację i inne. Oczywiście gdyby było to używane w innym celu to użytkownik nawet by nie wiedział że jest np. podsłuchiwany. Nic nie poradzisz.
  • Poziom 37  
    makosuu napisał:

Mi jakiś zaawansowany kalkulator wołał o coś idiotycznego typu GPS albo zdjęcia.

Dodano po 1 [minuty]:

makosuu napisał:
    Tak poza tym to polecam używać OpenVPN przez TCP - jest mniej problematyczny.
    I wolniejszy jest niż po UDP.

Dodano po 2 [minuty]:

xury napisał:
    A nikt nie pomyślał, że autor po prostu chce się łączyć ze swoją siecią domową bez ustawianie przekierowań i do tego bezpiecznym szyfrowanym tunelem.
    Ja tak robię sobie poprzez serwer OpenVPN na moim domowym routerze. Wystarczy jeden port UDP na zewnątrz.
    Autor chyba jednak pisał o ruchu wychodzącym przez tunel, co nie ma moim zdaniem żadnego sensu. Jakkolwiek autor zamilkł, więc się pewnie nie dowiemy.