Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H - Nie chce zapalić na zimnym silniku Astra H z19dtl

23 Paź 2018 17:53 621 6
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z odpalanie samochodu Opel Astra H 1.9 cdti z19dtl 100km na zimnym silniku.
    Obecnie żeby uruchomić samochód muszę 3 razy włączyć zapłon na czas pracy pompy paliwa (ok 30sec. słychać jak pracuje pompa ) dopiero po tym zabiegu samochód w miarę możliwości odpala po 2-4 sec. kręcenia.Gdybym chciał uruchomić bez tego rozrusznik kręci 10-20 sec bez skutku.
    Na ciepłym silniku samochód odpala bez żadnych zastrzeżeń.
    Pierwszym podejrzeniem były świece żarowe, sprawdziłem wszystkie miernikiem jak i metodą na kabelek wszystkie działają. Pompę wysokiego ciśnienia odrzuciłem, ponieważ obroty silnika były idealnie równe nie falowały itp.
    Podejrzenia spadają na pompę niskiego ciśnienia. W jakie sposób mogę ja sprawdzić?
    Czy to w ogóle jest od pompy paliwa ?
    Dodam że wszystkie filtry, olej były wymienione.
  • Poziom 26  
    Być może jakaś nieszczelność w układzie paliwowy i dlatego trzeba pod pompować paliwo bo go nie ma - schodzi po dłuższym postoju.
  • Poziom 6  
    madamsz1 napisał:
    Być może jakaś nieszczelność w układzie paliwowy i dlatego trzeba pod pompować paliwo bo go nie ma - schodzi po dłuższym postoju.

Jak można to sprawdzić ?
  • Poziom 6  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Po pierwsze sprawdź ile prądu pobierają świece i jak długo grzeją.

Świece nie stanowią problemu ponieważ przy temperaturze ok +30 stopni świece nie są praktycznie używane a samochód nie mógł zapalić.
    Ale sprawdzę jutro
  • Poziom 1  
    Witam.

Udało Ci się znaleźć usterke ??
    Mam ten sam obiaw w swojej Astrze 1,9 cdti
    Tylko u mnie to ciągłę kręcenie rozrusznikiem skutkowało wyładowaniem akumulatora.
    Wymieniony regulator napięcia i zero poprawy.
    Po dwóch tygodniach wymienione świece żarowe i problem nie ustał.
    Teraz mechanik chce mi rozbierać rozrusznik chociaż przy wymianie regulatora napięcia mówił że rozrusznik mam nowy. A teraz wymyśla że od tego kręcenia go zajechałem.
    Moim zdaniem to coś z pompą paliwa.

Proszę o pomoc :)
  • Poziom 9  
    Mam dokładnie taki sam problem (2008 Astra H 1.9 CDTI Z19DT) - paliwo cofa się do zbiornika/układ się zapowietrza. Po odkręceniu kranika spustu wody z filtra paliwa (już po kilku minutach od zgaszenbia) słychać zasysanie i nic nie leci.

Polecam zamontować zaworek zwrotny na przewód paliwowy fi 8 - może pomoże, u mnie nic nie dało.
    Podejrzana jest również obudowa filtra paliwa - może być przekoszona od odkręcania w imadle i nie dolega do zakrętki filtra.
    Rozrusznik warto sprawdzić komputerem, jeśli nawet na ucho kręci wzorowo, obroty mogą być za niskie do odpalenia silnika.