Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Panda 1,1 - wariujące kontrolki i wskaźniki

23 Paź 2018 19:49 381 3
  • Poziom 19  
    Witam, mam taki problem, od jakiegoś czasu wariują mi kontrolki i wskaźniki, a konkretnie gdy auto jest odpalone i silnik pracuje co jakiś czas wskaźnik paliwa sobie opada i ponownie się podnosi zapalają się kontrolki abs, ręcznego, imo i gasną taka choinka, licznik przebiegu dziennego pokazuje jak chce kilometry, przejadę 1 kilometr a pokazuje się np 80 km. Na samym zapłonie tego nie ma tylko jak odpalę auto, a i jeszcze w kabinie słychać "cykanie " przekaźnika. Gdzie szukać usterki ????[/b]
  • Poziom 33  
    Może jakaś masa przegniła? Silnik dobrze kręci rozrusznikiem?
  • Poziom 19  
    Tak, bez problemu, a orientujesz się może gdzie są newralgiczne masy ?
  • Poziom 33  
    Nie specjalnie znam Pandę...coś tam kiedyś w jednej jakieś światła naprawiałem ale specjalnie więcej nie przeglądałem komory silnika i elektryki w tym samochodzie. Strzelam w masę bo miałem kiedyś identyczne objawy w Renault i nowa masa(kabel między akumulatorem a silnikiem) rozwiązała wszystko. Ostatecznie możesz też spiąć bokiem jakimś grubszym przewodem te dwa punkty i zobaczyć czy się nie poprawi - choć jak rozrusznik kręci nienagannie to pewnie nie.
    Możesz posprawdzać masę od cewek zapłonowych...to też potrafi robić niezłe jaja.
    Możesz gdzieś poszukać schematów ...tam pewnie będą jakieś informacje w tym temacie.

Rozumiem, że wszystkie bezpieczniki już posprawdzałeś?
    Próbowałeś podpinać się jakimś testerem?