Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E15 1,4 VVTi - raz kręci od razu, raz za którymś razem

23 Paź 2018 20:31 309 3
  • Poziom 2  
    Witam. Potrzebuję pomocy w związku z moją Toyotą Corolla e15 z benzynowym silnikiem 1,4 vvti.
    Problem jest natury następującej. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochód czasem odpala bez najmniejszego problemu, a czasem nawet nie zakręci (jest cisza). Kontrolki zachowują się ok. Zazwyczaj wtedy klikam zamknięcie samochodu, potem otwarcie i próbuję do skutku. Zazwyczaj za którymś razem odapli. Raz zdarzyło mi się, że odpalił ale jakby buczał (silnik wydawał nienaturalny niski dźwięk, po czym zgasł). Ogólnie auto jest w bardzo dobrej kondycji mechanicznej, ma 85 tys. przebiegu. Czy to mogą być problemy z immobilizerem? Czy może bardziej rozrusznik, stacyjka? zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.... Pomocy:-)

• Poziom 34  
    jako że usterka nie występuje często, chałupniczo polecam Ci montaż żaróweczki pod kl.50 - elektromagnes rozrusznika. żaróweczka oczywiście do środka pojazdu. no i teraz masz dwa scenariusze w przypadku zaistnienia usterki:
    1. Lampka świeci, a silnik nie warczy = wadliwy rozrusznik
    2. Lampka nie świeci = wadliwe coś wcześniej
    kontynuacją 2 odp. jest pytanie czy masz tam alarm, bo jeśli tak, to na niego skieruj podejrzenia. Zaobserwuj i pisz co zdiagnozowałeś.
  • Poziom 1  
    Witam, czy problem został rozwiązany? Mam podobnie w E15 tylko w silniku 1.6. Auto ma przebieg 109 tys. Nie wiem gdzie szukać przyczyny
  • Spec od samochodów
    Wymiana stacyjki na nową pomoże.