Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sommer Runner Plus - Zawiesza się i sygnalizuje błąd.

audiotech 23 Paź 2018 20:44 174 3
  • Poziom 15  
    Vitaycie.
    Do bramy przesuwnej która otwiera się lekko pod górę, został założony napęd Sommer w wersji "mocniejszej" Runner+
    Niby działa, ale co drugi dzień zawiesza się i na centralce świeci się światłem ciągłym czerwona LED - Safety, ta od fotokomórek sygnalizując błąd.
    Trzeba w szafie wyłączyć bezpiecznik, włączyć ponownie i wówczas napęd działa poprawnie, tak dzieje się niemal codziennie.
    Siła ustawiona jest dla bramy 600kG (max 800kG) gdyż brama waży około 280-300kg ale otwieranie jest pod górę. Tolerancja była i jest ustawiona fabrycznie.
    Są 2 pary fotokomórek, jedna para pilnuje zamykanie.
    Druga para blokuje ruch całkowicie, przerwanie wiązki podczerwieni pełni rolę przycisku zatrzymania awaryjnego i podpięte są pod poz 15 i 17 zamiast fabrycznego mostka.
    Co może powodować takie zawieszanie się centralki i odwieszanie się jej wyłączając zasilanie? Za duże opory ruchu bramy?
  • Poziom 20  
    Wysprzęglij automat i sprawdź jak dziala brama, czy na rolkach nie ma oporów przy otwieraniu i zamykaniu.
    Jeśli brama zatrzymuje sie a nie cofa do pozycji otwartej (jak w przypadku przeciecia wiązki podczerwonej fotokomórki) to raczej ustawienie siły może być przyczyną (pod warunkiem, ze na rolkach jest OK), jesli przecięcie fotokomórki zatrzymuje brame nie otwierając jej całkowicie, sprawdź czy nie masz w środku jakiegoś "gościa" np. w kokonie czy pająka.
    Czy brama staje zawsze w tym samym miejscu ?
  • Poziom 15  
    Dziękuję za odpowiedź. Brama stawia dosyć duży opór podczas otwierania, bo otwiera się pod górę, w dół wiadomo zjeżdża sama, napęd ją tylko wyhamowuje.
    To jest wszystko nowe i czyste.
    Podkręciłem siłę do końca (na 800kg) i włączyłem switch 4 ale klient już zasygnalizował że problem nie ustąpił i nazajutrz ponownie musiał wyłączyć bezpiecznik żeby ruszyła.
    To nie jest mój napęd, zostałem poproszony o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Zaleciłem klientowi, by zwrócił uwagę w jakich okolicznościach/pozycji brama odmawia posłuszeństwa, może coś istotnego zauważy.
  • Poziom 20  
    Sprawdzałes fotokomórki i ich działanie ?