Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o analizę logów z FRST

Rhayader81 24 Paź 2018 01:24 168 8
  • #1 24 Paź 2018 01:24
    Rhayader81
    Poziom 2  

Cześć.
    Jestem tu po raz pierwszy i prosze o wyrozumialość.
    Nie mogę się pozbyć pup.optional.amazon browser bar. Po przeskanowaniu i usunięciu z pomocą Malwarebytes Adw cleaner 7.2.4. problem powraca (wyświetlają się okienka z niechcianymi reklamami)
    Jak mogę się pozbyć tego badziewia?
    Prosze o pomoc

0 8
  • #2 24 Paź 2018 01:56
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie mozesz usunac recznie w Firefox rozszerzenia Amazon Assistant for Firefox (preinstalowane przez acera).

Infekcji tutaj nie widac.

0
  • #3 24 Paź 2018 02:07
    Rhayader81
    Poziom 2  

Czyli nie mogę się tego pozbyć?
    Do niedawna nie wyświetlały mi się te reklamy a teraz w Chromie w prawym dolnym rogu wyskakują reklamy od plicnewsupdate.info.
    Bardzo proszę o odpowiedź

0
  • #4 24 Paź 2018 03:35
    arigato
    Poziom 25  

Kolega prawdopodobnie zaakceptował warunki dyktowane przez jedną z witryn internetowych.
    Może ponowna instalacja przeglądarki pomoże. Jednak należy przed tą operacją trochę posprzątać.
    Ja korzystam z Opery i kiedy trafię na witryny, które żądają ode mnie odblokowania reklam w zamian za możliwość dostępu do tejże - odpuszczam.
    Wówczas korzystam z Chroma i mam to czego chciałem np. dociec, ale później nadal korzystam z Operki :D
    Metoda prymitywna, ale skuteczna :-)

0
  • #5 24 Paź 2018 10:00
    Kolobos
    Spec od komputerów

@Rhayader81 przeczytales to co Ci napisalem? USUN ROZSZERZENIE W FIREFOX.

Jezeli nie pomoze to zgraj zakladki z Chrome, usun katalog profilu z C:\Users\Michał\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default i zainstaluj Chrome ponownie.

0
  • #6 24 Paź 2018 13:10
    Rhayader81
    Poziom 2  

W Firefox nie znalazłem takiego rozszerzenia wiec zgrałem zakładki, odinstalowałem chrome i zainstalowałem od nowa. Niestety problem nie zniknął. Po usunięciu Amazon Assistant for Chrome za pomocą AdwCleaner to samo rozszerzenie instaluje mi się gdy otwieram przeglądarkę.
    W załączeniu przesyłam zrzuty ekranu. Oczywiście próbowałem usunąć to rozszerzenie ręcznie (poprzez "usuń") ale to nie pomaga
    Jakieś pomysły?

0
  • #7 24 Paź 2018 13:26
    Kolobos
    Spec od komputerów

W Chrome wylacz wynchronizacje ustawien z konta google i usun dane synchronizacji z konta.

Odinstaluj Firefox, rowniez zgraj zakladki o ile sa Ci potrzebne, usun katalog profilu:
    C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\019l6ud4.default
    I zainstaluj najnowsza wersje Firefox.

0
  • #8 24 Paź 2018 17:03
    Rhayader81
    Poziom 2  

Chyba się poddaję.. Zrobiłem co miałem a problem pozostał. AdwCleaner usuwa Amazon Assistant for Chrome ale z jakiegoś poziomu to rozsszerzenie na nowo instaluje się w momencie włączenia przeglądarki

0
  • #9 24 Paź 2018 18:23
    Kolobos
    Spec od komputerów

Poszukaj w oprogramowaniu od acera czy sa tam jakies opcje dotyczace tego rozszerzenia.

W Firefox jest juz ok?

Usuwales profile? Synchronizacje razem z kasacjia?

W logach nie bylo wiadac, zebys w Chrome tez mial to rozszerzenie.

0