Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Navitel T500 3G - Restart podczas bootowania

24 Paź 2018 09:50 2361 10
  • Poziom 3  
    Witam.
    Odkopałem z dna szuflady tablet Navitel T500 - przeleżał tam kilka miesięcy. Teraz mam problem z jego włączeniem (wcześniej nie było problemów)
    Przy próbie włączenia pokazuje się logo NAVITEL i zanim przejdzie do bootowania restartuje się. Często przytrzymanie power nie powoduje reakcji. Gdy podłączę ładowarkę, pokazuje się grafika ładowania baterii po czym tablet restartuje się i pojawia się ponownie ładowanie baterii - cykl trwa ok 5 sek.
    Na starcie pomyślałem, że to z powodu zbyt wyczerpanej baterii, więc podłączyłem mocną ładowarkę i zostawiłem go na 10 godzin. Nie pomogło.
    Zabrałem się zatem za otwarcie go i podłączyłem 5V z USB bezpośrednio pod płytkę, pomijając baterię. Po takim "kopie" prosto w serce załączył się, android się załadował i normalnie uruchomił. Po ok. 3 min tablet się wyłączył i wszystko zaczęło się od nowa. Przejrzałem dokładnie jego bebechy i stwierdzam, że płytka nie ma śladów zimnych lutów, przepaleń itp. a bateria nie jest wybrzuszona, ale na tym moje możliwości się kończą.

Recovery też nie daje sie zrobić, bo tuż po POWER+Vol UP i wybraniu opcji Recovery następuje restart i wracam do punktu wyjścia.

(kabel usb i ładowarka są w porządku) :P

Jak myślicie? Hardware czy soft?

Edit: Napięcie na baterii jest ok.
  • Poziom 23  
    Czy z podpiętą ładowarką tez się wyłącza po 3 minutach?
  • Poziom 4  
    witam kolegę
    dziś stanąłem przed identycznym kropka w kropkę problemem w dokładnie tym samym sprzęcie. I tu pytanie: czy udało się zdiagnozować i usunąć usterkę = przywrócić tablet do życia? Jeśli tak to poprosiłbym o więcej szczegółów dot naprawy...

Edycja:
    temat rozwiązała wymiana baterii. Tablecik śmiga jak nowonarodzony!
  • Poziom 1  
    Mam identyczny problem.
    Jedyna różnica jest taka, że tablet wymagał coraz częściej ładowania - krótszy czas pracy na baterii oraz tuż przed ostatecznym objawem co jakiś czas się resetował.
    Myślałem nad wymianą baterii, ale teraz to widzę, że chyba padło coś głębiej.

Edycja:
    Czy ktoś może podać parametry i wymiary baterii?
  • Poziom 36  
    Zacznij od wymiany akumulatorka.
  • Poziom 22  
    Witajcie, chciałem zapytać czy sama wymiana baterii bo znajomy ma ten sam problem z tym tabletem z tym że bateria spuchła do tego stopnia że otworzyła całkowicie tablet i miga tylko ta klepsydra podczas ładowania ale tablet nie ładuje się ani nie chce uruchomić, plomb gwarancyjnych nie widać chyba że to ta czarna taśma tam gdzie jest złącze baterii tak więc czy wymiana baterii to jest jedyna usterka w tym przypadku bo może byłoby warto zaryzykować wymianę baterii na nową bo tablet całkiem spoko jako awaryjny.
    Tablet na gwarancji ale kto uwierzy że bateria tak spuchła ?
    Ja bym próbował wymienić ta baterię na nową ale wole spytać co myślicie by kolega nie utopił niepotrzebnie kasy, no ten tablecik to koszt ok 250 zł nowy, wszystko oryginalne ładowarka itp.
    Wymieniać tą baterię co sądzicie ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 4  
    W moim przypadku wymiana baterii załatwiła temat. Nic więcej nie trzeba było robić. A objawy miałem identyczne jak opisujesz. Najpierw utrata pojemności i problemy z uruchomieniem a koniec końców bateria spuchła i wyszła z obudowy.
  • Poziom 36  
    Jak jest na gwarancji to z niej skorzystaj.
  • Poziom 4  
    Tak po prawdzie to serwis gwarancyjny jest tu najwłaściwszym zachowaniem, skoro jest gwarancja to po co kombinować i w efekcie ją utracić.