Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który laptop wybrać ?

30 Sie 2005 20:07 1700 5
  • Poziom 13  
    Są dwa laptopy v:
    Acer Aspire 5014 WLMi z procesorem AMD64 3400+ ( 2,2 GHz ) i
    Acer Aspire 5021 WLMi z procesorem AMD Turion ML28 ( 1,6 GHz ).
    Poza różnymi procesorami są identyczne. Różnica w cenie to ok 70 zł, zatem bez znaczenia.
    Laptop ma w zasadzie pracować jako komp stacjonarny, bo pokoik jest bardzo mały i nie ma miejsca na normalny sprzęt z monitorem, klawiaturą no i skrzynką.
    Który wybrać ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli ma robiż za komputer stacjonarny to wybierz wersje 64.

Będzie szybszy, ale mniej czasu będzie pracował na baterii.
  • Poziom 14  
    Ja bym tak oczywiście nie wybierał tego z 64, dochodzą jeszcze inne ważne parametry jak komfort pracy: podejrzewam że w tym z turionem to wentylator będzie się włanczał rzadziej. Na pewno czasami będziesz chciał laptopa gdzieś ze sobą wziąść no i wtedy czas pracy na bateri to się przyda.
    Pozdrawiam
    Paweł
  • Poziom 28  
    Co kolega wybral i jak sie sprawuje jesli mozna zapytac? (szczegolnie w terenie).
    Mam ten sam dylemat Athlon64 czy Turion. Pierwszy z calkowicie oddzielna grafa, drugi ze wspoldzielonym ramem :/
    Jak to wyglada przy normalnej pracy bateryjnej? (ile godzin w rzeczywistosci) ?
  • Spec od komputerów
    Tak wyglada, ze turion jest oszczedniejszy. A ile godzin, to zalezy co robisz, i wrozenie z fusow.
  • Poziom 28  
    Platon napisał:
    Tak wyglada, ze turion jest oszczedniejszy. A ile godzin, to zalezy co robisz, i wrozenie z fusow.

roznica (na papierze) w czasie pracy przy podobnych konfiguracjach wynosi 1h.... z kolei w praktyce wiem ze (przy robieniu tego samego) wyszlo znajomym 0,5h. Pozostaje aspekt wydajnosci i awaryjnosci. W przypadku grafiki z dzielonym RAMem napewno spowalnia to system (pytanie tylko jak bardzo, szczegolnie w grach... bo chyba nie ma sensu inwestowac w Radka x300 jesli i tak bedzie mial problemy z uciagnieciem czegokolwiek), z drugiej strony w przypadku wspoldzielenia RAMu w przypadku uszkodzenia pamieci zwykly RAM mozna wymienic... jesli padnie ten dedykowany dla karty graf. to juz wiekszy problem. Stad tez moje pytanie do zalozyciela tematu o praktyczna wydajnosc (nawet bez porownania obu modeli) Bo jesli ma na co ponarzekac to chcialbym to uslyszec przed dokonaniem zakupu.