Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka oleju w samochodzie Opel Corsa 1.2 2004

30 Sie 2005 20:16 7057 10
  • Poziom 11  
    Witam, mam pytanie. Oddalem samochod do serwisu w sobote bo nie chcial mi sie uruchomic silnik. Serwisanci powiedzieli ze nie znaja przyczyny tego. W poniedzialek zadzwonilem do nich rano ok godz. 10 a potem znowu o godz 13 - dalej to samo. Dzwoniac wieczorem powiedzieli mi ze w koncu znalezli przyczyne awarii - brak oleju w silniku - brakowalo 2 litrow ( chociaz zadna kontrolka oleju nie zaswiecila sie nigdy wczesniej a ja kilka dni wczesniej sprawdzalem olej i byl w pozadku) samochod byl poza tym na przegladzie 13000 km wstecz gdzie byl wymieniany olej a wskazmik do przegladu wskazywal ok 20000 km. POza tym serwisanci powiedzieli ze bylo 2 L paliwa (rezerwa tez sie nie swiecila) i nie bylo gazu ( chciaz dzien przed zatankowalem gaz do pelna i zrobilem 2 km - od stacji do domu. Suma sumarum powiedzieli ze przez to wszystko padl katalizator (nie wiem jaki ma na to wplyw?).POwiedzieli takze ze naprawa ta jest poza gwarancja bo to z mojej winy( samochod jest jeszcze 1 rok na gwarancji). Wydaje mi sie ze chca mnie naciagnac. Prosze o rade, jesli sie myle to prosze mnie poprawic, a jesli nie to jak udowodnic ze nie maja racji.
    Bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi.
    Dziekuje
    Rafal
  • Poziom 11  
    Poszukaj innego warsztatu.Moim skromnym zdaniem "serwisanci" chcą Cię naciągnąc.Jak można wmawiać ludziom takie bzdury,poziom oleju nie ma żadnego wpływu na możliwość uruchomieniasilnika,a już na pewno nie silnik 1.2
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    To jest serwis Opla, gdzie musze serwisowac samochod bo inaczej strace gwarancje.
  • Poziom 27  
    Zrob tak niech ci to dadza na pismie to co ci powiedzieli. Nastepnie zawiez samochod do innego serwisu opla np w nastepnym miescie. Tam jak ci naprawia niech wystawia swoja opinie tez na pismie i nastepnie wroc do tego pierwotnego z awantora i z prosba o zwrot kosztow holowania . A moze jakis proces?
  • Spec od samochodów
    Rafał - 1-sze pytanie jaką posiadasz instalację gazową?
    jeśli masz zainstalowaną inst. firmy Koltec Necam zamontowaną w serwisie za ok 6000 to ok. jęśli jakąkolwiek inną to nie masz co zadzierać ponieważ jest to równoznaczne z utratą gwarancji na silnik, układ wydechowy i paliwowy. nawet jeśli zamontowałeś ją u dilera
    co do poziomu oleju to twoim obowiązkiem jako użytkownika jest kontrola poziomu oleju co ok 500 km ( zapis w książeczce gw. )
    po 13 tys. km może brakować oleju ponieważ silniki te cechuje pewne zużycie oleju. aczkolwiek na pewno to nie przyczyna kłopotów z rozruchem. taki brak oleju powodowałby głośną pracę silnika( rozrządu) po rozgrzaniu. przyczyna może tkwić w połączeniu na wtyku od zestawu wskaźników - niekontakt powoduje brak możliwości odpalenia silnika.
    proponuje zmienić serwis na inny ale nie zaczynaj wojny do póki nie bedziesz pewnu że masz wszystkie asy i ją wygrasz
    pozdrawiam jarek
  • Poziom 15  
    Tak jak przedmówcy piszą zaządaj stwierdzenia usterek na piśmie.Samochód na lawetę i do innego serwisu. A zadaj jedno pytanie dlaczego padł katalizator,niech też dadzą odpowiedź na piśmie.A na marginiesie to chyba immo.
  • Spec od samochodów
    ponawiam
    nie rozrabiaj jeśli nie masz instalacji Kolteca bo na piśmie zabiorą ci gwarancje nie masz żadnych szans
    zmień serwis i bądź w porządku dla doradców a pomogą ci.
    ps
    sam rozpatruje gwarancje więc wiem co pisze ,
    jak bedziesz miał problem to pisz na maila
    jarek
  • Spec od samochodów
    Jeżeli nie było oleju w silniku i nie ma nadal nie masz żadnych szans na naprawę gwarancyjną, jak tak było wszystko dalsze jest możliwe - sprawdzałeś poziom oleju w silniku przed odstawieniem do servisu?

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Instalacja byla montowana w tym wlasnie serwisie. Jest to instalacja firmy elsa. Olej byl sprawdzany moze tydzien wczesniej. Ale dlaczego nie zapalila sie kontrolka oleju, przeciez ona musi byc od czegos!!!
  • Spec od samochodów
    skoro masz instalację inną niż Koltec diler który ci ją zamontował powinien cie poinformować że tracisz gwarancję. Jeśli tego nie zrobił to w sumie jego kłopot. Dla Opla (GM ) nie masz gwarancji ze względu na montaż niehomologowanej przez opla inst. gazowej.
    Jeśli diler nie poinformował cie o utracie gwrancji po montażu tej instalacji,
    to wziął na siebie odpowiedzialność za ewentualne skutki działania instalacji np uszkodzenie katalizatora. W tej sytuacji raczej napewno żaden inny serwis nie wymieni uszkodzonego np katalizatora w ramach gwarancji. proponuje stanowczo żądać usunięcia usterek w twoim serwisie, skoro nie powiadomiono cie o utracie gwarancji . możesz powołać własnego rzeczoznawcę celem ustalenia twojej winy.
    aczkolwiek jeśli przyjeżdżasz do serwisu bez oleju w silniku to nie masz asa w rękawie. czerwona kontrolka którą masz jest od ciśnienia oleju i jej zapalenie to oznaka krytyczna. kontrolki poziomu oleju Corsa c nie posiada. obowiązek jego kontroli spoczywa na tobie
  • Poziom 21  
    Według mnie lepiej zapomnij o gwarancji i napraw samochód w warsztacie, Unikniesz kosztów i niepotrzebnych nerwów.
    Ja mam grono klientów którzy po zakupie auta już nie odwiedzili serwisu nie wiem czy to dobre pomysły ale na pewno za okres przez który auto obsługuję aso nazbiera się troszkę pieniędzy, a jak wiadomo w aso są tylko zwykli ludzie i nic nadzwyczajnego nie zrobią z samochodu.
    Pożądny serwis to było daewoo oni wierzyli w swoje auta gratisowe przeglądy ale kto wie czy to nie była podstawą bankrutctwa.