Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a3 8l 1.9tdi 110km automa - Problem z automatyczną skrzynia

24 Paź 2018 21:48 234 1
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich użytkowników.
    Posiadam audi a3 1.9 tdi 110km 98r automat od dłuższego czasu borykam się z problemem skrzynią biegow mianowicie po długiej jeździe w mega korkach przeciąga mi biegi przerzuca dopiero po 4 tys obrotów każdy bieg, dziś zauważyłem że ten króciec przez który wlewa się olej do skrzyni jest luźny rusza się w prawo i lewo i jest mokry od oleju ( jakiś miesiąc temu miał wymieniany zimering w skrzyni bo kapał olej między silnikiem a skrzynią i nie wiem czy ten olej na króćcu nie jest od dolewania oleju przez mechanika) więc reasumując prosił bym o odpowie na moje 2 pytania
    1. Przeciąganie biegow
    2.czy ten króciec powinien się ruszać
    Z góry dziękuję za odpowiedz
  • Poziom 10  
    Poszukaj profesjonalnego warsztatu specjalizującego się w naprawach automatycznych skrzyń biegów.
    Sam tego nie ogarniesz.
    Zczytają parametry pracy skrzyni i ewentualne błędy i wtedy będzie wiadomo co jest przyczyną.
    Może to być brak oleju hydraulicznego, ale również wiele innych przyczyn jest możliwych.
    Miałem podobne problemy w automacie w MB W203 i w końcu trafiłem tam, gdzie Tobie radzę się udać.
    Mogę polecić firmę z Gdyni, ale w Poznaniu pewnie też coś znajdziesz...
    Czy wlew powinien się ruszać w A3 nie wiem tego na pewno, ale uważam, że raczej nie.